Uğrunda yaşayacak bir şey
hayatı kaRşına aLıp gözLeRinin içine bakmaya cesaRet edemeyenLeR için, yeRyüzü ıssız biR ewRenden öteye geçemez..sadece neyi istediğini değiL, neyi istemediğini de biLmeLi insan..ewet ya da hayıR demenin hakLı nümayişiyLe yüRümek waRken, biLmiyoRum’un aRaf kRaLLığında hapsoLmak niye?..biLmedikLeRiniz de oLacak eLbette.. biLmediğini biLmekte kaRaRLıLıktıR biR yeRde..o kadaR çok, o kadaR Lüzumsuz şeye mukawwemet ediyoRuz ki, hayat yoLunda kaRşımıza çıkan iLk yokuşta metanetimizi yitiRiyoRuz..kendini biLmek yetmez, seweceksin de we iyi de bakacaksın en çok, en uzun, kendine..sende oLanı sana weRen biR döngünün etRafında, sende oLmayanı çaResizce isteyip bekLemek, oLduğun yeRde nefesin kesiLene dek koşmaya benzeR..sizi hiçbiR yeRe götüRmez..

yanınızdan geçip gideRLeR sadece..üsteLik siz waR gücünüzLe nefes nefese koşuştuRuRken oLduğunuz yeRde, onLaR usuL usuL adımLaRLa yüRüyeRek geçeRLeR önünüzden..soRuLan heR soRu asLında cewabıyLa biRLikte doğaR..meseLe cewabı aLamadığızLa değiL, cewabı duyamadığınızLa iLgiLidiR.biR bahçeyi kusuRsuz yapan şey pLanLı mimaRisinde değiL, etRafta uçuşan kuşLaRın senfonisinde , yeRe döküLen saRaRmış yapRakLaRın hışıRdayan dansında gizLidiR..öyLesine değiLdiR, hiçbiR şey we hiç kimse hiç biRimiz için..uğRunda öLecek ne çok şeyimiz waR değiL mi? peki uğRunda yaşayacak biR şeyiniz oLdu mu hiç?..

öLmeden önce yapmanız geReken şeyLeR Listesinin biRinci sıRasına koyun bunu.. ‘uğRunda yaşayacak biR şeyiniz oLsun!..’ temennimdiR; ‘iyi ki’niz çok oLsun!..’

 

saygıLaRımLa

moksha


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.