Tuğba`dan notlar
Eğer sizlere barış, huzur, kardeşlik dolu aydınlık bir gelecek veremiyorsak bu bizlerin suçudur çocuklar... Ve eğer bu suçu işlersek bizleri asla affetmeyin çocuklar! Asla affetmeyin!

Tüm kapıları açan anahtardır sevgi... Dünyaya sevgi ile bakmanızı dilerim.. Sevgiyi yeşertirseniz içinizde kendinizi, ailenizi, eşinizi, sevgilinizi, dostlarınızı, hayvanları, insanları, tabiatı, yaşama dair ne varsa seversiniz, sayarsınız, sahip çıkarsınız..! Sevgiyle selamlayın Yeni günü..! Her yeni güne sevgi ekin, umut ekin!

Bir bulut olsam 

Yağmur olup aksam yeryüzüne 

Toprağa karışsam 

Yol bulsam sonra kendime 

Irmaklarla buluşsam 

Çarpsam kayalıklara 

Yosun olsam...

Filizlensem, yeşersem bir çiçek olsam 

Bir arının bedeninde bal olsam sonra 

Yeniden, yeniden ve yeniden 

Can olsam can bulsam ..!

Yüzyıllardır onlarca medeniyetin işgaline uğramış güzel Mardin... Tarihinde nice kuşatmalar, nice savaşlar, nice katliamlar, nice aşklar, nice destanlar barındıran Mardin... İnsanoğlu denen canavarın onca vahşetine karşı yine de dimdik ayaktasın ! Seni görünce ve tarihini öğrendikçe Aysel Gürel'in dizeleri gelir aklıma; “Bu dünya ne sana ne de bana kalmaz... Sultan Süleyman'a kalmadı böyle hiçbir kitap yazmaz!”

Bazen sükunetle sessizliği dinleyin... Öyle çok şey anlatacak ki size o sessizlik... Ruhunuz sakinleşecek, dinginleşecek, arınacak... Çocuksu bir mutluluk dolacak yüreğinize... Ve hayata her zaman gülümseyin... Bir sıcak tebessüm çok kapıları açar, çok kalbi sakinleştirir... Karamsar ve kötümser olmak sadece ömrünüzden çalar... Yaşamak güzel..!

Beeennn miniminnacık bir serçe yavrusuna annelik yapıyoruuummm... Onu bahçede bulduk ölmek üzereydi... Sardım sarmaladım, saç kurutma makinesiyle hafiften ısıttım yuva yaptım akşamdan beri de besliyorum... Şimdi cik cik ötüyor, hiç susmuyor... Hatta yatağıma bile bedeninden büyük pisledi artık nasıl beslediysem. Annelik Harika bir duygu... Ve müthiş kutsal... Ve annelik sadece doğurmak değil.. Dünyaya gelen o yavrunun tüm çilesini, cefasını çekmek annelik... Tüm annelerin bu özel günü kutlu olsun... Kaybettiğimiz annelerin mekanları cennet olsun...  Sevgiyle.. aaaaayyy ben bunları yazarken avucumun içinde bizim yaramaz.. Hiiiççç susmuyor…

Sevgiyle, yine sevgiyle, hep sevgiyle…

Tuğba Nihal Özay


Son Yazıları

2017.07.10 - Şortunu giy çık
2017.05.16 - Tuğba'dan notlar
2017.03.04 - Hayatının Kaptanı Sensin
2017.01.27 - BİR ŞİİR OKUYUN
2016.12.28 - Sanattan Hayata
2016.11.15 - HEP GÜNAYDIN, İNADINA GÜNAYDIN…
2016.10.05 - İçimden Gelenler
2016.07.31 - Pes Etme
2016.06.28 - Aşk Olsun
2016.06.04 - Uyanalım

İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.