Şortunu giy çık
Günaydın Türkiyeeee, merhaba yerküreeee… Dünyaya kazık çakmayı isterdim vallahi... Çünkü yaşamak çok güzel... Sevdiklerimle beraber elbet.. Şimdilik bir tahta çaktım kumlara. Belki evrene yolladığım mesaj alınır, ölümsüzlük bulunur falan… Neyse efendim şaka bir yana hiçbirimiz bu dünyaya kazık çakmayacağız, nihayetinde ölüm herkese var..! Bu sebepten yaşamanın, sevginin, sağlığın, tabiatın değerini bilelim! İnsanca ve doyasıya yaşayalım, yaşatalım..! Kurallara uyalım:

1. Kural: Güne gülümseyerek başlayalım.

2. Kural: İçimizdeki çocuğu daima diri tutalım. 

3. Kural: Yaşama dair umutlarımızı asla yitirmeyelim.

4. Kural: Çok kitap okuyalım, iyi müzik dinleyelim. 

5. Kural: Enerji emicilerden derhal uzaklaşalım. 

6. Kural: Olumlu ve ılımlı olalım.

Tuğba Ünsal

Hayat bana şunu öğretti ki; uzun bir maraton gibi görünse de aslında hayat çok kısa..! Dolu dolu yaşamalı hayatı ama insanca! Kendini, doğayı ve tüm canlıları severek saygı duyarak..! Her şeye kafayı takıp vesvese yapmamalı insan! Stresi minimuma indirmeli en azından.. Her şeyin başı sağlık ve insanı neresinden vuracağı belli olmaz Azrail'in..! Çalışmak çok güzel..! Üretmek, emek harcamak..! Ama bunun yanında kendine de zaman ayırmalı..! Sevgi toplamalı, sevgisizliği çıkarmalı, sevgiyi sevgiyle çarpmalı ve evrendeki her şeye bölmeli, bölüştürmeli sevgiyi..! Hayır demesini bilmeli..! Kendinden çok ödün veriyor yoksa insan..! Bittiği yerde nokta koymalı..! Hayat bize son noktayı koyacak elbet..! Son nokta gelene dek hayata hep üç noktalar koymalı..! Ne kadar düşsek kanasak da hep kaldığı yerden dimdik bir şekilde yola yeniden çıkmalı..!

Bu dünyanın derdi, kederi bitmeeezzzz..!!! Zalimler Sefa sürer alimler cefa çeker..! Bizler bu kadar duyarlı olduğumuz için sinirleniyor, öfkeleniyor, üzülüyoruz ya..! Ama öte yandan gemisini yürüten kaptan... Sefayı süren şeytan..! Haydi izin verin kendinize... Atın derdi, tasayı çöpe.. Bir daha mı geleceğiz yeryüzüne.. Yerin altında çoooookkça vakit geçireceğiz nasıl olsa..! Açın müziğin sesini, verin ritme kendinizi…

Tabiatla içselleşin! İyot kokusunu içinize çekin..! Kumlarda koşun! Güneşi iliklerinize dek hissedin..! Şatafata gerek yok..! Hayat, sadeliği ile de güzel..! Gülümseyin hayata..!

İçinizi karartmayın..! İçinizi karartan ne varsa uzak durun..! Ömrün bu kadar kısa olduğu bir evrende tüm dertleri kendimize çekmek niye..? Ruhunuzu yenileyin, arının…

Şortunuzu giyin ve çıkın…


Son Yazıları

2017.07.10 - Şortunu giy çık
2017.05.16 - Tuğba'dan notlar
2017.03.04 - Hayatının Kaptanı Sensin
2017.01.27 - BİR ŞİİR OKUYUN
2016.12.28 - Sanattan Hayata
2016.11.15 - HEP GÜNAYDIN, İNADINA GÜNAYDIN…
2016.10.05 - İçimden Gelenler
2016.07.31 - Pes Etme
2016.06.28 - Aşk Olsun
2016.06.04 - Uyanalım

İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.