12. Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı açıldı

0

banner1
12. Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı açıldı
banner2
banner3

Biga Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, bu yıl 12. kez kapılarını açtı. Yaşanan ekonomik daralmaya karşın, 22 bin metrekarelik kapalı alandaki 1.200 peron, 130 dolayında katılımcı firma tarafından tümüyle kullanıldı.

5 Ekim 2018 Cuma günü saat 14:30\\\'da yapılan açılış törenine, iktidar ve muhalefet siyasetçisi ilgisi yoğun olurken, hükümet ve ilgili bakanlık üst düzey yetkilileri, Çanakkale Valisi ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği üst yönetimi katılmadı. Oniki yıllık gelişiminde sanayi ve ticaret firmalarının katılımları ile fuarlaşan Biga Fuarı; bu yıl ilk kez büyük çoğunluğu gıda, tarım, hayvancılık ve teknoloji sektörlerinden firmaların katılımıyla, gerçek anlamıyla bir ihtisas fuarı görüntüsü kazandı. Bu görüntüde, katılımcı firmalar fuar standlarının geçmiş yıllara göre daha özenli hazırlanmış olmasının da büyük etkisi gözlendi.

Biga Fuarı\\\'nın en dikkat çeken yönlerinden biri de, yeni teknolojik ürün ve hizmetlerini sergileyen kurumların da katılmış olmasıydı. İçdaş Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi\\\'nin tümüyle kendi yazılımı olan ve henüz yeryüzünde herhangi bir yerde kullanılmayan Dört Boyutlu Freze Makinesi, bu konuda öncülüğü taşıyor.

Açılış töreninde CHP Milletvekili Muharrem Erkek\\\'in herksin bildiği istatistik rakamları ile polemik içeren sözde muhalefet etmesine, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu\\\'nun, \\\"Gelin bunları burada değil, Meclis\\\'te çay içerken konuşalım\\\" diyerek alet olmaması, Biga Fuarı\\\'nın ucuz siyaset ortamına dönüşmesini önledi.

7 Ekim 2018 akşamı saat 12:00\\\'ye kadar açık olacak 12.  Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı açılış töreninde, konuşmaların ardından Biga Sığırcılığı Güzellik Yarışması\\\'nda dereceye giren üreticilere ödülleri verildi.

Açılış törenine katılanlar daha sonra tek tek stantları gezerek, katılımcı firmalara başarılar dilediler.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 22:59
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER