Organlarıyla 4 kişiye hayat verecek

0

banner1
Organlarıyla 4 kişiye hayat verecek
banner2
banner3

Çan\\\'da geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralanan 19 yaşındaki Şirvan Yahşi organ bekleyen 4 kişiye hayat verecek.

İstanbul’dan öğrenci kaydını yaptırmak için Çan ilçesine gelen ve burada ailesi ile birlikte geçirdikleri trafik kazası sonucunda ağır yaralanan Şirvan Yahşi Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Genel Yoğun Bakım Ünitesi\\\'nde tedavi altına alındı.

Yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşam mücadelesini kaybeden Şirvan Yahşi\\\'nin beyin ölümü gerçekleşti. Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörleri Uz. Dr. Azem Ülkü, Hemşire Yeliz Baykala ve Emine Karakaya’nın aile ile yapmış oldukları görüşmeler neticesinde Yahşi Ailesi biricik kızlarının organlarını bağışlama kararı verdi.

Yapılan donör organizasyonuyla kalp; İstanbul Kartal Koşuyolu Hastanesi, Karaciğer; Şişli Florence Nightingale Hastanesi , böbrekler Gaziosmanpaşa 100. Yıl Üniversite Hastanesi ve Bursa Uludağ Hastanesi’nde bulunan hastalara nakledilmek üzere alındı.

Acılı aileye başsağlığı dileklerini ileten Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali “Yahşi ailesinin bu acılı süreçte göstermiş oldukları duyarlılığının herkese örnek teşkil etmesini diliyorum. Şirvan Yahşi hayata veda ederken organları 4 kişiye umut olacak. Pek çok aile ona duacı olacak.” Dedi. Başhekim Tali özverili çalışmalarından dolayı Organ Nakli Koordinatörlerini de tebrik ederek teşekkürlerini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 10:23
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER