\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\"
POLİTİKA:
Özkan, AKP Biga Belediye Başkan Adayı değil mi?
Böyle bir soru olur mu demeyin.
Fısıltı gazetesinde konuşulanları, AKP'nin Biga ilçe yöneticileri de "ben de duydum" diye doğruluyorsa, konunun asıl muhatabı Mehmet Özkan "Evet! Henüz adaylığım kesinleşmedi" diyorsa....

İnternet ortamında ulusal çapta anket düzenleyen web sitelerde, AKP Biga Belediye Başkan Adayı olarak Mehmet Özkan'ın yerine bir başka isim yazılıyorsa...
Olur!

Soru şu:
Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan, 30 Mart Yerel Seçimlerinde AKP'nin Biga Belediye Başkanı Adayı mı, değil mi?

Mehmet Özkan'a göre, henüz adaylığı kesinleşmiş değil.

AKP İlçe yönetim kurulu üyelerinden ulaştıklarımızın ifadelerine göre, "Adayımız tabii de, Önümüzdeki günlerde tüm Çanakkale ilçelerindeki listelerle birlikte açıklanacak. Henüz parti genel merkezimizden ve il yönetimimizden resmi bir açıklama yapılmadı."

Fıslıtı gazetesine manşet olan iddialara kaynak oluşturan anket sitelerine baktık, tümünde "Ak Parti Biga Belediye Başkan Adayı" yazılı sütunun karşısında "Nazım Hikmet Keskiner" veya "Nazım Keskiner" yazıyor.

Nazım Hikmet Keskiner'e de sorduk. Onun yanıtı ise şöyle:

"İlçe Başkanımız Bülent Erdoğan da, ben de Belediye Meclis Üyeliklerine aday adayı olmak üzere ilçe yönetiminden ayrıldık. Normal koşullarda Bülent Erdoğan listenin başında ben de ikinci sırasında olurum ama henüz kesin bir şey yok. Ben Belediye Başkan Adayı değilim."

Muhataplarının söylediklerini doğru kabul ediyoruz. Biz araştırmamızı yazıp, konuya açıklık getirdik ve paylaştık. Bir saat sonra AKP Biga İlçe Başkanı Yasin Öztürk aradı ve konuyla ilgili özetle şu açıklamayı yaptı:

"Söylentiler doğru değil. Partimizin Biga'da Mehmet Özkan'dan başka bir Belediye Başkan Aday Adayı yok ki. Söz konusu anket sitelerinin Belediye Meclis Üye Aday Adayımızın adının Başkan Adayı diye yazmalarına da anlam veremiyorum. Arkadaşımız zaten size de çok açık konuşmuş.

Genel merkezimiz şu ana kadar, yanılmıyorsam adı A harfi ile başlayan illerde aday listelerini açıkladı. ÖNümüzdeki hafta sonu, en geç izleyen Pazartesi, Salı günü adlarının baş harfi K olanlara kadar olan illerin aday listelerini açıklayacak. Spekülasyonlar da böylece bitmiş olacak. Başkan Adayımız Mehmet Özkan olarak açıklanacak."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
berksokullu 1 yıl önce

bence çok büyük bir süpriz olacak ve akp mehmet özkanı aday göstermeyecek

Misafir Avatar
hamdibey mahallesi gençleri 1 yıl önce

bizler ismail ışık ı destekliyoruz.ada mah. olarak

Misafir Avatar
özcan öztürk 1 yıl önce

sn editör;
yazıda aşağıdaki açıklama geçiyor.bülent erdoğan akp ilçe başkanı değil!

nazım hikmet keskiner'e de sorduk. onun yanıtı ise şöyle:

"i̇lçe başkanımız bülent erdoğan da,

Misafir Avatar
şamil göktürk 1 yıl önce

önce m. özkan adaylığını kesinleştirsin..tabiii büyük ustasını ikna edebilirse...büyük ustası son gelişinde bayağı bir hayal kırıklığına uğramıştı da..

Misafir Avatar
hamdibey mahallesi gençleri 1 yıl önce

ak parti adayı mehmet özkanın destekleyicileriyiz

banner60

banner97

banner96

banner30

banner95

banner100

Hayriye öğretmenden Vatan Partisi adayına...
Arşivlik Video! Biga'nın emekli Cumhuriyet Öğretmeni "Altın Kız" Hayriye Açıkgöz anlatıyor.

Haberi Oku