Alkollü gençler mahalleliyi isyan ettirdi

0

banner1
Alkollü gençler mahalleliyi isyan ettirdi
banner3

Çanakkale’de kafe ve otellerin bulunduğu sokakta yaşayan vatandaşlar, alkollü gençlerin uygunsuz davranışlarından şikâyetçi. Kemalpaşa Mahallesi Aslan Abla Sokak’ta oturan vatandaşlar ve esnaf, alkolün dozunu kaçıran gençlere karşı önlem alınmasını istiyor.
Çanakkale’de Aslan Abla sokakta kafe ve işletmelerin sayısı her geçen gün artıyor. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlenen gençler ise alkolün ölçüsünü kaçırıyor. Ailelerin yaşadığı sokakta toplanarak uygunsuz davranışlarda bulunan bu kişiler, işletmelerin müşteri kaybetmelerine neden oluyorlar. Kimi gençler sokak ortasında ihtiyacını giderirken, kimileri de alkol şişelerini evlerin bahçelerine atıyor. Özellikle akşam saatlerinde evlerinden çıkmakta zorlandıklarını söyleyen sokak sakinleri, alkollü gençlerle karşılaşmamak için sokak değiştirmek zorunda kaldıklarını ifade ettiler.
Aslan Abla sokaktaki bu soruna çözüm arayan Kemalpaşa Mahalle Muhtarı Şebnem Kumtepe, şikayetlerin geçen yıldan bu yana giderek arttığını söyledi. Kumtepe, “Alkollü gençler ile ilgili şikayetler geçen sene bu kadar yoğun değildi. Ancak bu yıl her gece olduğuna dair şikayetler duyuyoruz. Bir gece durumu kendi gözlerimle görmek için gittim. Ve 155’i arayarak görevli arkadaşlara bilgiler verdim. Burada ki kontrollerin sıklaştırıldığı takdirde, durumun tekrar etmeyeceğini söyledim.Bu yüzden konunun hassasiyetle üzerine gidilmesini rica ettim. Yine geçen gün Çanakkale İl Emniyet Müdürümüzü bilgilendirdim. Eminim en kısa zamanda çözüm sağlanacaktır. Ancak sokak da güvenliğin sağlanması, huzurun arttırılması için, fiziki şartlarını da uygun hale getirmek gerektiğine inanıyorum. Bunu da karanlıkta kalmış sokakların aydınlatılması ile başarabiliriz. Kemalyeri ve Aslan Abla sokak için, iki yıldır UEDAŞ’tan talepte bulunuyoruz . Ancak henüz bir gelişme kaydedemedik. Güvenlik kameralarının varlığının da, bu konuya çözüm olacağı kanatindeyim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2016, 15:43
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER