Anne kızlık soyadımdan, babamın ismine, doğum tarihime kadar sayınca inandım

0

banner1
Anne kızlık soyadımdan, babamın ismine, doğum tarihime kadar sayınca inandım
banner3

Bursa’da bilgisayar hilesiyle 155 numaralı telefonla aradıkları yaşlı kadını \"savcıyız, polisiz\" diyerek kandıran, ölen eşinden kalan altınları poşetle sokağa bıraktıran dolandırıcı polis tarafından suçüstü yakalandı. \"Ben sana anne diyeceğim\" tuzağı kuran dolandırıcı, yaşlı kadının panik halini fark eden komşuları sayesinde altınları aldıktan kısa süre sonra gözaltına alındı
Edinilen bilgiye göre, 6 sene önce eşini kaybeden 4 çocuk 2 torun sahibi 68 yaşındaki Fatma Onbaşı’yı sözde 155 Polis hattından dolandırıcılar aradı. Çekirge Mahallesi’nde ikamet ettiği evinde mukabeleye gitmek için hazırlanan Fatma Onbaşı, kendisini savcı ve polis olarak tanıtan şahsın, \"Hesapların terör örgütünün eline geçti. Çok sayıda GSM hattı çıkarılmış. Bu hatlardan birisi kuyumcu soygununda kullanılmış\" yalanına inandı.
ALTIN DOLU POŞETİ SOKAĞA BIRAKTI
Dolandırıcılar, \"Bu işten kurtulman için bizim talimatlarımızı yerine getirmen lazım, operasyon yapacağız. Evde ne kadar altın ve paran varsa topla sokağın başına koy\" dediler. Telefondaki dolandırıcının ısrarla devam eden yalanlarına inanan yaşlı kadın, 6 sene önce vefat eden eşinden kalan 30 bin liralık altın ve paradan oluşan birikimini poşete koyarak sokağın başına götürdü.
Fatma Onbaşı dolandırıcılarla telefon görüşmesi yaparken telaşlı tavırlarından şüphelenen kapı komşusu polisi arayarak ihbarda bulundu. Bunun üzerine polis, yaşlı kadının sokağının çevresinde pusu atıp poşeti almaya gelecek olan dolandırıcıyı beklemeye başladı. Yaşlı kadın, dolandırıcıların \"poşeti bırak, sen oradan kaç\" demesi üzerine elindeki altın ve para dolu poşeti sokağın başındaki merdivenlerin üzerine bırakıp evine geri döndü. Poşeti almaya gelen dolandırıcı, polis ekiplerini fark edince poşeti atıp kaçmaya çalıştı. Ancak yaşanan kovalamacanın ardından kıskıvrak yakalandı. İsminin Mustafa Ö.(22) olduğu öğrenilen dolandırıcı emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.
“BEN SANA ANNECİM DİYORUM SEN DE BANA OĞLUM DE” DİYEREK İNANDIRDILAR
İftar için yemek hazırladığını, daha sonra mukabele için evden çıkmaya hazırlanırken telefonunun çaldığını ve 2 saat boyunca telefonda kendisini polis olarak tanıtan kişiyle konuştuğunu anlatan Fatma Onbaşı, \"Anne kızlık soyadımdan, babamın ismine, doğum tarihime kadar sayınca inandım. Dinlemek zorunda kaldım. Ben kendilerine \"karakola gidip yüz yüze konuşalım\" dediğimde ise sen polisin numarasını biliyor musun? diyerek 9155 yazan bir numaradan aradılar. “Anneciğim seni bu dertten kurtaracağız. Ben sana annecim diyorum. Sen de bana oğlum diyebilirsin” diyerek güven verdiler. Ben de inanıp paraları poşete koyup sokağın başına bıraktım. Ne var ki Allah’ın sevgili kuluymuşum kocamdan kalan bütün birikim gidecekti. Çok şükür gerçek polisler onları takip ediyormuş. Yakalayıp parayı bana geri getirdiler” dedi.
Bütün kadınlara seslenen Fatma Onbaşı, “Böyle kişilere inanmayın, telefonlarınızı kapatın gerekiyorsa emniyete yada karakola gidin” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2016, 12:25
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER