Gökçesu Obası'nda kardeş cinayeti

0

banner1
Gökçesu Obası'nda kardeş cinayeti
banner2
banner3

Çanakkale\\\'nin Biga ilçesine bağlı Sarnıç Köyü\\\'nü oluşturan üç obadan biri Göökçesu obasında yaşayan Rüstem Yavaş (31), ağabeyi Mehmet Yavaş\\\'la (46) dün saat 16.30 sıralarında bilinmeyen bir nedenle tartıştı. Rüstem Yavaş, ağabeyi Mehmet Yavaş\\\'ı av tüfeğiyle iki el ateş ederek vurdu. Daha sonra Rüstem Yavaş, abisinin cesedini ahırdan eve sürükledi ve kendisini de içeri kilitledi.

Anne 64 yaşındaki Zeliha Yavaş ile yaşayan Rüstem Yavaş ve Mehmet Yavaş kardeşler, evlerinin bahçesindeki ahırda henüz bilinmeyen bir nedenle tartıştı. Daha sonra akli dengesi yerinde olmadığı iddia edilen Rüstem Yavaş, ağabeyi Mehmet Yavaş’ı av tüfeği ile iki el ateş ederek vurdu.

Silah seslerini duyan komşular durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Daha sonra Rüstem Yavaş vurduğu abisi Mehmet Yavaş’ı sürükleyerek eve götürdü. Rüstem Yavaş, evin bahçe kapısının arkasına açılmaması ve kimsenin girmemesi için birkaç eşya koydu ve eve giderek, kapıyı da üzerinden kilitleyerek beklemeye başladı.

Ardından evin önüne gelen jandarma ekipleri, Rüstem Yavaş’ı teslim olmaya ve ağabeyinin cesedini vermesi için ikna etmeye çalıştı. İkna çabalarının yetersiz kalması üzerine olay yerine polis özel harekat ekipleri de çağrıldı. Ayrıca olay yerine ambulans, cenaze aracı ve itfaiye ekipleri de gönderildi.

Rüstem Yavaş’ı ikna etme çabaları bu sabah sonuçlandı. Gözaltına alınarak soruşturma ve yargılama işlemleri başlatıldı

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2017, 10:59
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER