Hanlar'da böyle dağ evi olursa, yanar

0

banner1
Hanlar'da böyle dağ evi olursa, yanar
banner2
banner3

Kazdağları\\\'nın en güzel ormanlarının bulunduğu Hanlar mevkiinde bir dağ evinde yangın çıktı. Dumanların evden yükseldiğini gören çevrede piknik yapmaya gelmiş yöre halkı, durumu hemen itfaiye ekiplerine bildirdiler.

 

Yangına, Havran ve Edremit İtfaiye ekiplerinin yanı sıra Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait araçlar ve personelde müdahale etti. Yangın, kısa sürede ormanlık alana sıçramadan söndürüldü. Cayır cayır yanan dağ evi kullanılmaz hale geldi.

Yangının, çıkış nedeni araştırılıyor. Araştırmaya ne gerek? Bu yangının ve gêlecekte çıkacak yangınların sebebi belli.  

Balıkesir\\\'in Edremit ile Çanakkale\\\'nin Yenice arasındaki karayolu üzerinde, Kazdağları geçişinin en yüksek kesiminde bulunan Hanlar, hangi akla hizmet ise geniş olanakları ve ulaşım kolaylığı bulunan Edremit ilçesinden alınıp, olanakları ve kendisi küçük Havran ilçesine bağlanmıştı. Yılın her mevsimi farklı güzellikler sunan bu eşsiz bölgede, piknik alanları ve hangi hukuka dayanarak yapılmışsa dağ evleri rezaletleri yaşanıyor.

Yöre insanının ormancılık geçmişi var, ancak son yıllarda ormanlardan koparıldılar. Yaşamı boyu orman nedir bilmeyen ve öğrenmeyen bir takım kişilerin kafasına göre at koşturduğu bölgede, dağ evi kültürü de ortadan kalktı.

Umarız bu yangın, sorumlular ve yetkililer için bir uyarı olur.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2018, 20:46
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER