Kafayı çeken silaha sarılıyor da...

0

banner1
Kafayı çeken silaha sarılıyor da...
banner2
banner3

CHP Balıkesir İl Başkanlığı ve CHP Karesi İlçe Başkanlığı, parti ilçe merkezinin üst katındaki içkili bir işletmede çıkan ve sokağa taşan silahlı kavgada, parti merkezinin camına saçma parçaları isabet etmesiyle ilgili, şüpheleri olduğu açıklaması yaptı.

Balıkesir\\\'de meydana gelen olayda barda iki taraf arasında kavga çıktı. CHP Karesi İlçe Başkanlığı\\\'nın olduğu binada meydana gelen olay sonrasında, C.D., B.Ö. ile yabancı uyruklu S.H., B.T., A.H. isimli şahıslar kavga sonrasında polisler olaya müdahale etti. Polis Merkezi Amirliği\\\'nde işlemleri yapılan şahıslar daha sonra salıverildi. Şüphelilerden birisi ise olayın ardından sabaha karşı kavganın meydana geldiği yere tekrar gelerek sokak üzerinden kafeye doğru tüfekle ateş açtı. Kafenin alt katında bulunan CHP Karesi İlçe Başkanlığı, açılan ateşte isabet aldı ve camdan içeriye saçmalar girdi. Şüpheli şahıs olayın ardından polis ekiplerince gözaltına alındı. 

Barda başlayıp sokakta devam eden kavga sonrasında ise CHP\\\'den açıklama geldi. CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, \\\"Burası CHP Karesi İlçe Başkanlığı. Buraya yapılmış olan saldırıyı, hep bir ağızdan kınadık. Toplumda bireysel silahsızlanma konusunda sürekli dile getirdiğimiz bir gerçek var. Sonuçta bu bina bir saldırıya maruz kalmıştır. Binamız ilçe ve ilçe başkanları yer alıyor. Binamızda Türkiye Cumhuriyeti\\\'nin bayrağı, CHP bayrakları vardır. Kendini bilmez bir kişi tarafından saldırıya maruz kalmış olmasını mümkün değil. İnternette silah satılabildiği bir dönemi yaşıyoruz. Bu anlamda toplumun iç güvenliğini önemsiyoruz. Ana muhalefet partisinin il ve ilçe başkanlıklarının olduğu bir binaya değişik sebepler sunulabilir ateş edilmektedir. Bugün bina hedef alınmıştır. Havaya ateş edilmiştir, sağa sola nereye ateş edilirse edilsin sonuçta şehrin içinde güvenli olunması gereken bir noktada saldırı olmuştur\\\" dedi.

CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, \\\"Emniyetin bize söylediği üst kattaki barda çıkan tartışma sonrasında kişinin kızgınlığıyla gerçekleştirdiği bir saldırı olduğu ile ilgiliydi. Biz kamera kayıtlarını görmedik, bizimle iletişime geçilmedi. Bugün savcılık makamına gittiğimizde zanlının emniyetten salındığını öğrendik. Emniyet görevlileri odadan 8 tane saçma toplamış, dışarıdaki klima motorunun alt kısmı parçalanmış. Mahalle sakinleri 3 el ateş edildiğini bize iletti. Bizim aldığımız ifadeler ile emniyetten bildirilenler arasında dağlar kadar fark var. Savcılıktan bilgi alamıyoruz, kamera kayıtlarını göremiyoruz. Bizim kuşkularımız, saldırının parti binamıza yapıldığı şeklinde. Emniyet yetkilileri başka bir versiyon anlatılıyor. Saldırı nereye yapılıyorsa yapılsın partimiz zarar gördü\\\" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 16:49
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER