Tekirdağ'da Selenyum 74 maddesi yakalandı

0

banner1
Tekirdağ'da Selenyum 74 maddesi yakalandı
banner3

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, aldıkları istihbarat doğrultusunda, Rusya’dan kaçak yollarla Türkiye’ye getirilen \"Selenyum 74\" maddesinin İstanbul’da satılacağı bilgisini alması üzerine harekete geçti.

Polis ekipleri, Tekirdağ-İstanbul yolunda bir otomobili durdurarak inceleme başlattı.

Otomobilde içerisinde yapılan arama sonucunda 5 kilo 88 gram \"Selenyum 74\" kimyasal maddesi ele geçirilirken, olayla ilgili A.D. (30), H.U.A (30), M.O.Ö (27) ve H.Ö (46) gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Selenyum ne?

Doğada başlıbaşına bulunmayan bakır gibi metallerden ayrıştırılan kendisi de metal olmayan bir element Selenyum. Atom ağırlığı 74 -82 aralığında farklılıklara ahptir vee bu nedenle ardındaki atom ağırlığı ile birlikte anılır.

Tek başına çok tehlikeli ölmcül bir zehir olmasına karşın, beslenme dahil olağanüstü yararları olan da bir elementtir. Camı saydamlaştırmaktan, yüksek elektrik iletkenliğine, beslenme ve diyetlerde, kanser önlemede sayısız kullanım alanı var. Miligramlar ölçeğinde kullanılır ve çok pahalı bir elementtir.  Son  dönemde kaçakçılık haberlerinin gözde ürünüdür.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2016, 16:50
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER