Vekil beyin cezaevi yaparak kalkınma hamlesi

0

banner1
Vekil beyin cezaevi yaparak kalkınma hamlesi
banner2
banner3

AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Adalet Bakanlığı\'na devredilen bir binada kurulması planlanan kadın açık cezaevine ilişkin, bu projenin Altınova ekonomisine hareketlilik getireceğine inandığını, ama ilçe halkı bu projeyi istemiyorsa buna talip olan Havran\'a taşıyabileceklerini söyledi.

Aydınlıoğlu, AK Parti Ayvalık İlçe Başkanlığı\'nın 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı\'nda yaptığı konuşmada, Altınova Mahallesi\'nde Adalet Bakanlığına kadın cezaevi olarak kullanılması için devredilen bina hakkında bilgi verdi. Binanın cezaevi olarak değil, okul olarak değerlendirilmesi için CHP\'lilerin eylem yaptıklarını dile getiren Aydınlıoğlu, bu binanın zaten çeşitli amaçlarla kullanıldığını, ama işletmesinin son derece zor olduğunu kaydetti.

\"Manavda sebze meyve kalmaz\"

Aydınlıoğlu, söz konusu alanın tamamının 20 bin metrekare olduğunu belirterek, şunları söyledi:

\"Bunun 13 bin metre karesi okul olarak Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmiş. 6-7 bin metrekaresi ise sağlık merkezi olarak çalışmaya devam edecek. Okul olsun diye yürüyüş yapmışlar ama biz Altınova\'ya çok programlı 450 kişilik lise yaptık. İçinde kaç öğrenci var biliyor musunuz? 150 kişi var, yani okul ihtiyacı yok. Okul olarak açsanız öğrenci bulamazsınız. Şimdi oraya 500 tane bayan mahkum gelecek ve açık cezaevi olacak. Oraya 100-150 kadrolu personel gelecek ve 24 saat o cezaevi orada hareket sağlayacak. İnanın fırıncıda ekmek kalmaz. Manavda sebze meyve kalmaz. Taksisi, minibüsü, kamyoneti her şeyi harekete geçer. 7 gün 24 saat orası bence Altınova\'ya hareket getirir. Eğer Altınovalılar burayı istemiyorlarsa ben onu alıp Havran\'a götürürüm, Havranlılar istiyor. Yani o binayı işletmek çok zor. Devlet olarak biz bunu denedik. Okul olarak hastane olarak denedik. Her şeyi yaptık ama maalesef işletemedik. Eğer Altınovalılar kalsın derse orayı bayanlara özel açık cezaevi olarak açacağız. \'Olmasın\' derlerse de yapmayacağız.\"

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2017, 21:09
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER