Biga AK Parti İlçe Başkanı Şahin suskunluğunu bozdu

Biga AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin, yapılan iki basın açıklamasına karşı 19 Haziran Çarşamba günü suskunluğunu bozdu.

banner1
Biga AK Parti İlçe Başkanı Şahin suskunluğunu bozdu
banner3

Biga AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin, 19 Haziran Çarşamba günü yapılan iki basın açıklamasına karşı suskunluğunu bozdu. Biga AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin, 12 ve 19 Haziran Cumhuriyet Halk Partisi kanadından gelen iki basın açıklamasına karşın bir basın toplantısı düzenledi.

Biga AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin'nin basın açıklaması şöyle: 

* Bir haftadır yaşanan bir süreç var, iki tane basın açıklaması var. Bizde yapılan basın açıklamalarına cevap ve halkı doğru bilgilendirmek amacı ile bu toplantıyı düzenledik. 31 mart yerel seçimlerinden sonra bir süreç yaşadık ve biz belediyeyi 12 gün sonra teslim aldık. Yapılan itirazlara saygı gösterdik. 

* Yapılan basın açıklamalarında şahsıma karşı yapılan ithamlarla ilgili halkımızı bilgilendirmek istiyorum. Belediye seçimleri oldu, seçim sonrası kim niye kazanan partinin ilçe başkanı hakkında açıklama yapar.Tabi enteresan bunu da halkımızın takdirine bırakıyorum. Benimle alakalı belediyeden çıkmadığım, belediye başkanının ofisini kendi ofisim gibi kullandığım gibi saçma sapan söylemler oldu. Belediye herkesin belediyesi, tüm ilçe başkanları belediyeye gelebilir. CHP döneminde orayı kendi malları gibi kullandılar. Bu dönem öyle bir şey yok bütün ilçe başkanları belediyeye gelebilir. Biz bunu emanet bilinci ile yürütmeye çalışıyoruz.

* Ayrıca benim tavsiyemdir, CHP Biga ilçe başkanına mevcut iki belediyeyi kaybettiğini bir düşünmesi lazım. Nasıl oldu da bıraktı insanlar nasıl not verdiler onlara bunları düşünmesi gerekir. Bana yalan yanlış saçma sapan saldıracağına şapkasını önüne koysun bir aynaya baksın. Ne yapmışlarda bu hale nasıl gelmişler. 

Belediye başkanı ilk seçilirken insanlar ona bir umutla oy verir, belediye başkanının karnesi 5 yıl sonra ortaya çıkar. Vatandaşlarımız onlara bir karne verdi ve onlar kaldılar. 

* Beni takip edeceğine, geçtiğimiz ay düzenlenen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinde  ne CHP ilçe başkanını, ne CHP meclis üyelerini, ne yönetimden birini  göremedik. Hükümet Meydanı'nda kaçak tören yaptılar. Belediye onlarda olunca bayramlar var, belediye onlarda olmayınca bayramlarda yoklar. Bunu kendileri düşünmeliler. 

* Ben 2006'dan beri buradayım, benim köklü bir ailem var, geçmişim var, benimle iş yapan herkes benim nasıl iş yaptığımı çok iyi bilir.  Ben açıkçası gündem değiştimek için yapılan saçma sapan bir  açıklama olarak görüyorum. 

* Belediye Başkanımız Bülent Erdoğan'ın herkese iş sözü verdiği söyleniyor. Bu güne kadar kimseye böyle bir söz verilmedi. Meydanlarda da söyledik. Ama onlar herkese iş sözü vererek seçim kazandı. Bu dönem içinde verdiler. Geçen dönem verdikleri sözleri de yerine getiremediler. 

Siyaset dürüstlükle olur, Siyaset ahlakla olur.

* Bugünkü açıklamada bazı belediye çalışanlarına mobbing uygulandığı söyleniyor.  İşçiye baskı yapmak böyle bir şey yok. Bir tane işçi çıksın da desin ki bize baskı yaptılar. Böyle bir şey yok.  Belediye şirketinde çalışan bazı personeller sözde mobing uygulandığı ile ilgili açıklamada baştan aşağı yalandır. Ancak süre gelen süreçte önceki dönemi yanlış uygulamaları sebebiyle belediyeyi ihtiyacı olan bölümlere bazı personellerin yer değişikliği yapılmıştır. Herkesin kanuni hakkı var. Herkes kanuni hakkını kullanmakta da özgürdür.

* Bu süreçte bir kişi belediyeden istifa etti. Hani herkesin dediği gölge başkan vardı. Hani bütün işi yapan görünen gölge başkan. Deve güreşlerini falan yapan. İşte o kişi istifa etti.

O kadar ekmek davasını savunuyor, hakkı hukuku savunuyor olsalar CHP'li Bayramiç Belediyesi'nin seçimden hemen sonra 54 kişinin işine son verilmesine sesiz kalırlar mıydı? Bu süreçte hiç bir çalışan bizim belediyemizde işçi çıkarılmadı.  5 kişi istifa etti. O da daha belediyeyi devir almadan önce istifa ettiler. İstifa edenlerde yakın ekibi ve istifa ettikleri halde işten çıkarılmış gibi tazminatları ödendi. 60 bin lira gibi bir tazminat ödendi. Hakkı hukuku bize söyleyecek en son insanlar...

İşten çıkarma görmek istiyorlarsa Bayramiç'e baksınlar 54 kişi şuan haklarını aramak için Ankara'ya yürüyüşe çıktılar.  54 kişinin bir günde işine son verildi.  Ve İsmail Işık döneminde 18 kişi işten çıkarılmıştı. Ayrıca tarih de hiçbir belediye mübarek arefe günü işçi çıkarmamıştır. Taki CHP'li İsmail Işık dönemi hariç.

* Önceki İsmail Işık döneminde personele karşı yapılan zulmü biz çok iyi biliyoruz. Bizim eski gençlik kolları başkanımız olan ve belediyede numarataj işleminde çalışan  Tuncay Gergin kardeşimiz seçimin hemen ardından işinden alınarak boya yapmaya gönderilmiş ve hatta hepimizin bildiği üzere 1 Mayıs İşçi Bayramı'nda günü tatil olmasına trafo boyamaya gönderilmiş ve o gün geçirdiği iş kazası sebebiyle halan yatağa bağlı geçirmektedir.

Belediye tarihinde böyle bir şey olmadı diyorlar, İsmail Işık döneminde çok daha fazlası oldu.

Erdoğan Başer, bildiğiniz üzere kent konseyi genel sekreteri olarak çalışırken çöp toplamaya gönderilmiş ve daha sonra işi bırakmak zorunda kalmıştır. Ve bunun gibi bir sürü örnek malesef CHP döneminde yaşanmıştır. İşçiye zulüm etmek mobbing yapmak CHP davranışıdır.

* Yine açıklamalarda sürekli Bigalı esnafa olan borcun ödenmediği söylemektedir. Bu da tamamen yalandır Ancak İsmail Işık döneminde yaptırılmış olan ve hala ödenmemiş olan geçen yılın Haziran ayına ait borçlar dahi vardır. Enteresandır 31 mart 2019'a kadar aradan 9 ay geçmesine rağmen yetkili olduğu sürede bunu ödemeyen İsmail Işık bu gün çıkıp söz söyleyecek son kişidir. Şimdi kalkmışlar esnafın borcunu ödeyin diye açıklama yapıyorlar. Bigalı esnafın borcu belediye tarafından ödenecektir. Kimsenin hakkı kimsede kalmayacaktır.

* Biga Belediyesi'nin  tespit edilen 600 bin lirası kayıp. Toplanan bir para var ama ortada para yok. İsmail Işık'a söylenmesine rağmen işlem yapılmamış. Kanun nezdinde işlemleri yapılıyor. Bu hepimizin parası bu kentin parası. 

* CHP'li belediye döneminde belediyenin ve kent hizmetleri şirketinin işlerinin büyük bir kısmı Biga da tek bir firmaya yaptırmıştır. Bu firma ahşap işinden tutunda reklam, sıva, boya, badana, kapı, çerçeve, çelik, çatı, mobilya, seramik döşemesi, elektrik işleri, askerlere verilen asker yardımı paketleri, yeni doğan bebeklere alınan yardım paketleri gibi bir çok işi sanki Biga da başka esnaf yokmuş gibi bu firma yapmıştır ve seçime 1 hafta kala bu firmaya 1 yıllık seri çekler verilmiş ve halen bu firmanın Biga Belediyesi'nde sözde alacağı bulunmaktadır.

* Bigalı esnafı düşünüyordun da neden sadece tek bir firmadan alışveriş yaptın. 

Örnek verecek olursak emek kafe adı altında yapılan belediye iş merkezini üzerindeki tadilat tek fatura da ve sözleşme iş tanımı olmadan 710 bin liraya başka herhangi bir yere teklif alınmadan ihale açılmadan yaptırılmıştır ve aynı firma akrabalarının babasının üzerinden 13 adet daha ayrı şirketlerle de belediyeden farklı işler yapmıştır. Bununla ilgili maliye gerekli incelemeler yaptırıldıktan sonra kamuoyuna gerekli bilgi verilecektir.

Bigalı firmaların yaptıkları işlerinin faturalarının ödenmediği ise düpedüz bir yalandır.

Fakat kendi dönemlerinde yaptırdıkları birçok işin neden faturasını kestirilmediğini buradan bütün kamuoyuna açıklasınlar. Reklam firması asansör firması sanayide ki birçok işletme daha birçok firma bunların hepsini açıklayabiliriz.

* Bugün basın toplantısında sorulan 2 adet zabıta personeli yine CHP döneminde itfaiye eri olarak görevlendirilmesi o dönem bizim tarafımızdan da sorulmasına rağmen cevaplanmamış ve bu kişileri belediye başkanımız Bülent Erdoğan tarafından tekrar görevine iade edilmişlerdir.

Kanunlardan bahsedenler iki zabıtanın sosyal medya da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan' ı beğendiler diye itfaiye olarak görevlendirmişlerdir. Bu kişiler mahkemeye gitmişler davayı da kazanmışlar ancak yine kanun tanımayan CHP yönetimi bu mahkeme karanını uygulamamıştır. Süreci onlara da sorabilirsiniz. hukuksuz bir şekilde yapılan minibüs satışları yer satışları halkımıza büyük sıkıntılar oluşturmuştur. Şükür ki artık o günler geride kaldı.

* Yapılan açıklamada şehir parkını özelleştirildiği yalanıda söylenmiştir. Şehir parkında açılan gönül kafe tamamen belediyenin şirketi olan kent hizmetleri tarafından işletilmektedir.

* Seçim sürecinde belediye başkanımız Bülent Erdoğan halkımıza belediyeyi devir aldığımız gün belediyenin mali durumuyla alakalı vatandaşımızı düzenli olarak bilgilendireceğini ifade etmiştir ve sözünü tutarak hem basın toplantısıyla ardından da bir afişle bunu vatandaşımıza açıklamıştır. Şeffaf belediyecilik anlayışını bu dönemde belediyemizde olacaktır. Biga Belediyesi'nin borcunu bilmek bütün Biga halkımızın hakkıdır. Bundan rahatsız olmuşlar. Önemli değil bizler şeffaf belediyecilik anlayışımızla yolumuza devam edeceğiz.

* Geçen hafta yapılan açıklamada borcun bu düzeyde olmadığı gibi saçma sapan söylemler yapılarak hiç belediye şirketinden bahsedilmeden sanki her şey güllük gülistanlıkmış gibi açıklama yapılmış.

Birde üstüne üstlük bugünkü 111 milyon kur farkıyla 123 milyon borcun,  2014 yılında Mehmet Özkan dönemindeki 3 milyon 500 bin lira olan borçla aynı olduğunu söylemişler. 2014 yılında belediye bütçesi 45 milyon idi ve borç 3 milyon 500 bin lira idi.

Bu gün belediye bütçesi 120 milyon ve borcu 123 milyondur. Ayrıca hesap uzmanı edasıyla açıkladıkları bütçe gerçekleşme oranları da sadece gider bütçesi %99 dur. Gelir bütçesine bakıldığında ise %80'lerde.
Meclis toplantılarında SGK'ya olan borçlar sorulduğunda, borcunun kendisi tarafından ödeneceğini söyleyen İsmail Işık'ı bu borcu ödemeye davet ediyorum.

Şimdi hesap böyle yapılır diye afişlerine bir bakalım,  eğer bu şehirde 6 veya 7 yıldır yaşıyorsanız. Belediye Hizmet binası 8 milyon lira, Mehmet Özkan döneminde yapılmadı mı? Atatürk Kültür Merkezi biz bununla ilgili basın açıklaması bile yaptık. Atatürk Kültür Merkezi 16 milyon + KDV ihale edildi. Sonra dediler bu Biga'ya çok büyük biz bunu küçülteceğiz. Havuzu kaldıracağız, Oteli kaldıracağız. Sonra basın açıklaması yaptılar biz bunu 12 milyona ihale ettik diye. Şimdi burada Atatürk Kültür Merkezi'ni 21 milyona yaptıklarını yazmışlar. Pazaryeri yapımının, alt yapı yatırımlarının  bu yapılan işlerin çoğunun kredilerinin ödenmesi bu dönem yapılacak. Bunların kredilerinin ödeme günleri gelmedi.  

Ve Biga Belediyesi son 3 yılda 25 Milyonluk gayrimenkul sattı. Minibüs satışlarını falan söylemiyorum. Sadece gayrimenkul.

* Hepimiz Bigalıyız, evet Bigalıyız, Biga'da yaşıyoruz ve Biga'da öleceğiz inşallah. Ben Bigalıyım, doğma büyüme Bigalıyım, Bigayı seviyorum. Siyaset bittikten sonra da  bu şehrin sokaklarında gezmek istiyorum. Ahmet Şahin yalan söyledi, Ahmet Şahin böyle yaptı desinler istemiyorum, konuştuklarımın yaptıklarımın vicdanıma sığması lazım.  Bence bütün siyasetçilerin aynısını yapması lazım. 

* Söylemlerinde Bülent Başkanımızın aldığı hibe kredi var, Bakıyoruz İsmail Işık'ın arkasında oturan eski il genel meclis üyesi aynı hibeden aldı. Bir çok kişi aldı bu hibeden iş yapan. Sadece Bülent Başkan mı aldı.Bir çok kişi faydalandı. Bunları niye söylemiyorlar.  

Özel şirketten bahsediyorlar ama şuan Biga Belediyesi Kent Hizmetleri Şirketi'nde 2 kişi var. 7 aydır işe gelmeyip maaş alan. Gerekli tutanaklar tutuldu haklarında, bu insanlar hiç yok ortada bundan niye bahsetmiyorlar. .CHP Kadın Kolları başkanın Kalafat tarafında evi var, kaçak su kullanıyor. Biga Belediye Başkanı kestirdi. Bundan niye bahsetmiyorlar. Hani hak hukuk nerde?

* Bir de geçen mecliste de konuşulan bir konu belediye başkan yardımcılığı konusu var.  Belediye yardımcılığı israfmış. Bütün büyük belediyelere bakın belediye başkan yardımcıları ile çalışıyorlar.  Bizler bu seçimi AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhur İttifak'ı olarak ekip çalışması ile kazandık.  İstişarelerle ve konuşarak kazandık. İnsanımızı dinleyerek kazandık. Burada belediye başkan yardımcılıklarına lüzum ediyor. Eskisi gibi bir kişiye bağlı bir belediye yönetimi değil, belirli görevlerin paylaşılması gereği var.

5 yıldır hiçbir şeyi hesap etmiyorsun, şimdi çıkıyorsun başkan yardımcılığı israf. 

Bigaspor hepimizin ortak değeri, ben Bigaspor da daha önceki dönemde yöneticilikte yaptım. Spor camiasını da biliyorum. Bigaspor'un ne kadar değerli olduğunu da bilen biriyim.  

Biz kesinlikle o kişiye belediye meclis üyeliği teklif etmedik. Bunu kim uydurdu ise düpedüz yalan. Cumhuriyet Halk Partisi'ni tercih etmiş olabilir hiç bir sıkıntı yok. Meclis Üyesi adayı olduğu andan itibaren Bigaspor siyasallaşmıştır. Bigaspor başkanının bir yıl daha göreve devam etme süresi vardı. Seçim kaybedilince olağanüstü kongreye gidildi. Siyasallaştığının bir göstergesi de bu. Adaspor veya Kavaklık'ta yönetim mi değişti.  Ama Bigaspor'da değişti. Kendileri istedi ve bunu bir krize dönüştürmek istediler. O kriz aşıldı. Benim aslında söylemek istemediğim bir konuydu ama basın açıklamasında dile getirdikleri için söyleme gereği duydum.
    
* Değerli basın mensupları sizlere karşı söylenen besleme basın söylemini de esefle kınıyorum ve hakaret içeren bir söylem. Sürekli basın özgürlüğünden bahsedenlerin böyle bir söylemde bulunmalarını anlamakta güçlük çekiyorum. 

* Yalanlarla bir yere varılmıyor, bir defa yetki alabiliyorsunuz, ondan sonra o yetkiyi sizden alıyorlar. Halkımız 31 Mart'ta gereken cevabı verdi. Artık susmak yakışır. Biz icraat yapmaya devam edeceğiz. 3 belediyemizle sadece Biga değil Karabiga ve Gümüşçay belediyemizde de Cumhur İttifakı ile birlikte çalışmaya ve hizmet vermeye devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 01:06
banner4
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Beslen
Ahmet Beslen - 4 hafta Önce

Sayin Ahmet şahin Ağzına yüreğine sağlik

SIRADAKİ HABER