Biga Belediyesi İsraf Anıtı

5,8 milyon liraya yapıldı, aylık bin liraya kiracı bulunamadı.

banner1
Biga Belediyesi İsraf Anıtı
banner3

CHP etiketli Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ın yaptırdığı yeni katlı otoparkın işletme ihalesinin sonucu bir türlü açıklanmıyor. Ya hiç kimse işletmek için başvurmadı veya bizim şimdi yazacaklarımızla ilgili birileri “Yahu bu nasıl şey?” diye uyardı ve yerel seçim sonrasına kadar sorun sümen altına atıldı.
Yer Biga Belediyesi eski kültür merkezi binası. Sakarya Mahallesi, Bayram Sokak, 196 Ada 11 Parsel. Toplam inşaat alanı 9 bin 544 metrekare. Arsa 920 metrekare, katlar taşmayla her biri 963 metrekare. Zemin katta eski yapıda var olan hak sahiplerine verilen dükkanlar var. Zeminde girişi bulunan otopark ise 8 katlı ve toplam 8 bin 331,9 metrekare. Toplam 280 araç park kapasiteli.
Biga Belediyesi Katlı Otoparkı’nın yapım ihalesi 4 Temmuz 2017 tarihinde kesinleşti ve 5 milyon 800 bin liraya ihaleyi Gürbüzler İnşaat isimli firma kazandı.
Temel atma törenine CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 31 Ekim 2018 tarihindeki açılış törenine ise Seyit Torun ile birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geldi. Sonra…
Zemindeki hak sahibi özel kişiler yaklaşık 30-40 metrekarelik dükkanlarını teslim aldılar, bazıları dükkanını 2 bin lira ve üzeri bedellerle kiraya verdi. Bayram Sokak için makul ve hatta piyasadaki ekonomik sorunlar nedeniyle makulün altında fiyatlardı.
Biga Belediyesi Katlı Otoparkı’nın 8 katına çıkış yalnızca asansörle sağlanabiliyor. Öyle tırmanma yolu yok, yapılsa araç park edecek yer kalmayacaktı. İlk gündeme geldiğinde, Bigazete de dahil bir çok Bigalı’dan depreme dayanıksız binanın nasılsa yıkılacağı, arsanın mahalleye nefes aldıracak biçimde yeşil alan olarak bırakılıp, kavşağın meydana dönüşmesi uyarıları yapıldı. CHP etiketli Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, yüklenici firma ile arsa alışverişleri ve borçlanma gibi gerekçelerle bu yapıyı inatla yaptırdı. Şu anda Biga Belediyesi elemanları ile kendi çalıştırıyor, otoparkta 15, haydi bilemediniz 20 araçtan fazlasını görme şansınız yok. 
Paylaştığımız ihale ilanı görüntüsünden de anlaşılacağı gibi, 5,8 milyona yaptırılan bu katlı otopark, aylık 1.000.- TL (yazı ile bin Türk lirası) kira ile işletme ihalesine çıkarıldı. İhale günü geldi, geçti, EKAP kayıtlarında ihalenin yapılıp yapılmadığı henüz yok. Bigazete’ye ulaşan bilgilere göre, ihaleye kimse başvurmadı, ihale yapılamadı.
Türkçesi şu: 5,8 milyonluk yepyeni bir binayı bin liraya bile kiralayacak bir kiracı çıkmadı. Oysa Bayram Sokak’ta 4 bin lira kirası bulunan dükkanlar olduğunu Biga’da herkes biliyor.
Yazdıklarımız herkesin gözü önünde şu anda yaşanıyor. CHP etiketli Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ise belediye resmi web sayfasında bu israf anıtı yatırımına her nedense yer vermiyor, ama yerelde küçük medya organlarına katlı otopark övünmelerini anlatıyor. Oysa 5,8 milyon lira Biga’da yaşayan herkesin parası, İsmail Işık’ın kişisel serveti değil!

Not:

Neden "CHP etiketli" diyoruz? Cumhuriyeti kuran partinin ne geleneklerine ve ne de programına asla uymayan, başka bir partiden gelip CHP ilçe yönetimini işgal eden bir ekipten söz ediyoruz. Bu tanımlamamızın, CHP kurumsal kimliği ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 21:59
banner4
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut Güney
Mahmut Güney - 6 ay Önce

Hırsızlık yapıp belediyeyi mi soydular ne malum belediyeler var ortada bina yok paralarda yok başkan bu binayı kendine i yaptı biganın park sorunu malum ilçe trafik kurulu bir karar alıp park yasaklarını uygulansa o otopark oradaki esnafa yetmez

Bigaci
Bigaci - 6 ay Önce

CHP olursa böyle olur ne beklicen baska

SIRADAKİ HABER