Biga, Çanakkale ve yurtta hava durumu

0

banner1
Biga, Çanakkale ve yurtta hava durumu
banner2
banner3

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara ve Kıyı Ege ile Batı Karadeniz\\\'in iç kesimlerinin aralıklı olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara\\\' nın batısı ve Kıyı Ege ile İstanbul çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı, batı kesimlerde mevsim normalleri civarında iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle batı ve güneybatı, öğle saatlerinden sonra batı kesimlerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, İç Ege ile Batı Akdeniz\\\'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 

Biga: Pazar gününe kadar gök gürültülü sağnak yağışlı. En düşük sıcaklık gece 16, en yüksek sıcaklık gündüz 27. Siz yine de nem oranına bağlı hissedilir sıcaklığı 30 olarak düşünün, çünkü gün içinde nem oranı yüzde 96\\\'ya kadar çıkıyor.

Çanakkale: Pazar gününe kadar gök gürültülü sağnak yağışlı. En düşük sıcaklık gece 19, en yüksek sıcaklık 24, pazar günü 27 dereceye çıkıyor. Siz yine de nem oranına bağlı hissedilir sıcaklığı 27-28 derece olarak düşünün, çünkü gün içinde nem oranı yüzde 93\\\'e kadar çıkıyor.

Balıkesir: Pazar gününe kadar gök gürültülü sağnak yağışlı. En düşük sıcaklık gece 16, en yüksek sıcaklık 30, pazar günü 31 dereceye çıkıyor. Siz yine de nem oranına bağlı hissedilir sıcaklığı 32 derece olarak düşünün, çünkü gün içinde nem oranı yüzde 96\\\'ya kadar çıkıyor.

Bursa: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Uludağ\\\'da karı görmeye devam, aşağıdan zirvelere baktığınızda bulut dağı örtmüş durumda. Burs\\\'nın betonlaşan yeşil ovasında ise hava sıcaklığı 30 derece görünse de 32 derece hissedilecek.

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların; akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Bir smetten diğerine hareket halindeyseniz, kafanızı hava durumuna takmayın, bir saatte dört mevsimi yaşayabilirsiniz. Hava sıcaklığı en yüksek 30 derece.

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu. En yüksek sıcaklık 33 derece ve öğle saatlerinde bunaltıcı hale geliyor. 

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Hava sıcaklığı en yüksek 29 derece dense de, siz onu 32 olarak hissedeceksiniz.

Adana: Parçalı ve az bulutlu 32 

Antalya: Parçalı ve az bulutlu 30 

Samsun: Parçalı bulutlu 29 

Trabzon: Parçalı bulutlu 29 

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 28 

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 39 

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 09:16
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6