Biga'da elektrik dağıtımı için 16,8 milyonluk yatırım

0

banner1
Biga'da elektrik dağıtımı için 16,8 milyonluk yatırım
banner2
banner3

Güney Marmara Bölgesi’nde elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), sorumluluk bölgesinde kaliteli enerji sunabilmek için kapasite artışı ve yeni tesis yatırımlarını sürdürüyor. Çanakkale’nin hızla büyüyen ilçelerinden Biga’da bakım onarım çalışmalarının yanında yatırım çalışmalarına da ağırlık verdiğini açıklayan UEDAŞ, 2018’de 16 milyon 832 bin TL’lik yatırım yapacak.

Limak Holding\\\'e bağlı UEDAŞ, süren yatırımlarının büyük bölümünün müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik şebeke yatırımları olduğunu açıkladı. UDAŞ\\\'tan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

\\\"Vatandaşların hayatını kolaylaştıracak teknolojik yatırımlara imza atıldığı 2017 yılı içerisinde, faaliyet gösterdiğimiz bölgede 231 milyon TL’lik yatırım yapıldı. Yapılan yatırımların büyük çoğunluğunu yer altı, havai hatlar ve trafolar gibi şebeke yatırımları oluşturdu. Şebeke yatırımları toplam 155 milyon seviyesinde olurken, çevre ve güvenlik yatırımları 18 milyon, şebeke işletim sistemi yatırımları 48.4 milyon TL, sayaç yatırımları 5.9 milyon TL, yatırım harcaması niteliğindeki diğer harcamalar ise 4.4 milyon TL seviyesinde gerçekleşti.

Biga’da, vatandaşın elektriği daha kaliteli ve kesintisiz erişebilmesi amacıyla şebekeye 3.5 milyon TL yatırım yapan UEDAŞ, yatırım miktarını 2018 yılında 16 milyon TL’nin üzerine çıkarmaya hazırlanıyor. UEDAŞ\\\'ın dört ili kapsayan bölgesinin tümünde 2018 yılında 286 milyon TL yatırım yapılması planlanıyor.

Biga, abone sayısı hızla artan buna paralel olarak elektrik sarfiyatı yüksek düzeylerde olan ilçelerimizden biri. Bu talebi karşılamak ve enerji sürekliliği sağlamak için teknolojinin yenilenmesinin yanında ilave yatırımların gerçekleştirilmesi gerekiyor. Yatırım planlaması kapsamında enerji nakil hattı güçlendirmeleri, ilave şebeke kapasite artırımları, aydınlatma, şebeke iyileştirme ve yenileme gibi önemli çalışmalar yürütüyoruz. Yaptığımız yatırımlar enerji nakil hatlarındaki yükü eşit dağıtacak. Dolayısıyla müşterilerimize daha sağlıklı elektrik enerjisini hizmetini ulaştırmış olacağız.”

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 17:11
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER