Biga'da gerçek CHP'li arıyorsanız, işte örneği

Çanakkale İl Genel Meclisi CHP'li üyesi Ünsal Öntürk, geçici CHP etiketlilere giderayak ders verdi.

banner1
Biga'da gerçek CHP'li arıyorsanız, işte örneği
banner3

CHP Biga İlçe Merkezi, 13 Şubat 2019 Çarşamba günü en yoğun saatlerinde, kimilerine göre sürpriz, gerçek CHP'lilere göre olağan ve hatta sıradan bir açıklamaya sahne oldu.

Çanakkale İl Genel Meclisi Bigalı üyesi Ünsal Öntürk, oğlunun sağlık sorunları nedeniyle önceden haber vermeden ama düzenli gittiği CHP ilçe merkezinin en yoğun gün ve saatinde, bir açıklama yaptı. Habersiz oluşları nedeniyle açıklamanın sonunda gelen CHP'nin ön seçimle belirlediği yeni adayları Levent İrez ve Hakkı Sezen, konuşmayı dinleyemedi. Sorumuz üzerine Ünsal Öntürk, "Onları geldiklerinde özet olarak bilgilendirdim ve ilçe başkanımıza verdiğim rozet ve bayrağı da geri alarak ilk sıra adayımıza taktım." dedi. Biz de konuşma görüntüsü yerine, rozet takma görüntüsünü paylaşıyoruz.

Ünsal Öntürk'den gerçek CHP'li tavrı ve mesajı:

"Bu toplantıyı daha geniş bir organizasyonla yapmak istiyordum, bazı sağlık sorunları engel oldu ve bugün yapmak zorunda kaldım. Bana Çanakkale İl Genel Meclisi'nde 3 dönem, 15 yıl görev ve sorumluluk verdiniz. Bana güvendiniz, görev verdiniz ve ben bu görevi onurumla sürdürdüğüm için, ölünceye dek şerefle anacağım. Çocuklarıma da babalarıyla gurur duyacakları bir miras bıraktığımı düşünüyorum. Bu şeref ve onuru bana veren partimizin en sade üyesinden yöneticisine dek, herkese teşekkür ediyorum. CHP'den aldığım terbiye ve bakış açısıyla davrandım, hep soldan baktım, CHP anlayışından baktım. Meclise gelen gündemlere ticari gözle bakmadım, hiçbir akçalı işe, sizin yüzünüzü yere düşerecek, sizi utandıracak hiçbir işe karışmadım. 

Partimizde iki dönem, üç dönem sınırlaması olmadığı için, "hep ben hep ben olayım" dememek kişilere bırakılmış bir durum. Parti bu kuralı koymuyorsa, biz kendimize koyalım dedim. Ben üç dönem görev yaptım, bu dönem bu düşüncemi gerçekleştiriyorum. Ben partimin bayrağını yere düşürmeden, rozetimi, bayrağımı çok değerli arkadaşlarıma teslim ediyorum, yeni seçilen arkadaşlarıma başarılar diliyorum."

Gerçekte bir eğitimci olan ve emeklilik sonrası Biga'nın Çeşmealtı köyünde çiftçilik yapan Ünsal Öntürk, sorumuz üzerine ise şunları söyledi:

"Sağlık sorunlarımız bir süre sonra bitecek, durum oldukça iyiye gidiyor. Bu nedenle Çanakkale, Bursa yollardayım. Sonrasında köye dönecek ve emekliliğimi yaşayacağım. Koyun besleyeceğim, daha dar, ama içten dostlarla daha yakın ilişki kuracağım ve böylece dünyamı biraz küçülteceğim."

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 08:56
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER