Biga'da "kiminismail" icraatları: Korku Kenti Biga

Biga Kocaköprü'nün hukuksuz hurdaları, Biga girişinde "Korku Kenti" görünümüyle Biga imajına zarar veriyor.

banner1
Biga'da "kiminismail" icraatları: Korku Kenti Biga
banner3

Kimin İsmail bilemeyiz. Bizim değil en azından ve huzurluyuz. Bu kadar yanıltıcı açıklamalarla israf yatırımları yapan CHP etiketli Biga Belediye Başkanı İsmail Işık'ın, gerçek dışı yazılı vaadlerini belgeleriyle ortaya koymayı sürdürüyoruz.

Işık, 2014 Yerel Seçimleri'nde, Biga'da "Pancar Yeri" olarak bilinen Bandırma'dan Çanakkale yönüne gidişte ilk adada,. D200 (E90) Karayolu ile Biga'nın tek bulvarı Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nin kesiştiği noktada, bir Tema Park yapılacağı vaad etmişti. Bu söz, vaadler kitapçığında açıkça görülebilir. Kitapçığın sol sayfasına Tema Park Projesi genel görünümü var. Sol sayfada ise Tema Park şöyle açıklanıyordu: "Masal Dünyası temalı içinde masal kahramanlarının yer aldığı bir park ve Teknopark yaparak, siz değerli halkımızın kullanımına sunacağız."

Haberimizin fotoğrafında gördüğünüz "Korku Dünyası" işte bu masalsı, teknoparklı Tema Park'ın bugünkü hali. Duble yoldan geçenlere Biga'yı "Korku Kenti" diye gösteren bir hurdalıktan ibaret. Biz Biga'da yaşıyoruz ve diğer kiminismail rezillikleriyle birlikte değerlendirerek "Korku Kenti" dedik. Yoldan geçenler en iyimseri "Biga profil demir çekme ve hurda demir merkeziymiş" demeyecek mi?... 

Biga Kocabaş Çayı Projesi'ni yürüten DSİ yüklenicisinin şantiyesine girerek, henüz DSİ tarafından kesin kabulü yapılmamış Kocaköprü üzerine, hukuksuz biçimde demir korkuluk yapmaya kalkmıştı. Kimseden ses çıkmayınca Bigazete bu hukuksuzluğu, bu israfı yazdı. DSİ yetkilileri devreye girdi ve CHP etiketli Biga Belediye Başkanı İsmail Işık uyarıldı. Işık önce Turgut Özal'dan miras "istim arkadan gelsin" (buharlı makinalarda, hareketi sağlayan basıncı oluşturan buhar) tavrıyla, imalatını sürdürdü. DSİ yetkilileri baktılar kendileri de seyirci kalmaktan yargılanacak, müdahale ettiler. Işık da, bizzat kendisi, belediye ekipleriyle Kocaköprü korkuluğunu söktü. Demir hurdaları bir süre Kocabaşçayı boyunda bekletti, ardından yine hukuk dışı biçimde, Tema Park Projesi'nde kullanmaya kalktı.

Yetmedi, kiminismail kalktı, 2014 Yerel Seçimleri'nde vaad ettiği Biga Port Projesi'ni de bu alana son dakikada sıkıştırdı. Aşağıda ilişkili haberler bölümünde, bu sıkıştırma eylemine yol açan haberimiz var.

Biga Belediyesi eski hizmet binası satışından elde edilen 3,7 milyon lira, maalesef bu hurda korkuluk demirleri için harcandı. Oysa yasal mevzuat gereği, hukuksuz akçalı işlerden İsmail Işık'a zimmet çıkması gerekiyor; 3,7 milyon lirayı faizi ile birlikte halkın parası olan Belediye bütçesine aktarmak zorunda.

Tema Park Projesi de Özkan Projesi'nin kötü bir taklidi

Aşağıdaki fotoğraflardan birincisi 2014 Yerl Seçimleri'nin aynı yer için Mehmet Özkan'ın vad ettiği Minia Çanakkale Projesi, ikincisi ise 2014 Yerl Seçimleri'nin aynı yer için İsmail Işık'ın vaad ettiği Tema Park Projesi. Aradan 5 yıl geçti, durum bu!

Bigalı'yı kiminismail niçin kandırıyor, artık herkes düşünmeye başlamalı.

2014 Yerel Seçimleri AK Parti Biga Belediye Başkan Adayı Mehmet Özkan'ın Minia Çanakkale Projesi

2014 Yerel Seçimleri CHP adayı İsmail Işık'ın vaadi: Tema Park

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 17:26
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER