Biga'da sağlık için Hareket Et Günü

0

banner1
Biga'da sağlık için Hareket Et Günü
banner3

Biga Toplum Sağlığı Merkezi, toplumda fiziksel aktivite ve sağlık ilişkisine dikkati çekmek amacıyla, 10 Mayıs \"Dünya Sağlık İçin Hareket Et\" günü kapsamında, Biga Belediye binası önünde önünde stand açarak gösteriler yaptılar.

Etkinliğe Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Tabibi ve İlçe Sağlık Müdürü Dr.Yahya Kemal Kavrak, öğrenciler,öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Biga İlçe sağlık Müdürü Dr. Yahya Kemal Kavrak, “Fiziksel aktivite, kas ve eklemlerimizi kullanarak enerji tüketimi ile gerçekleşen herhangi bir bedensel hareket olarak tanımlanmaktadır. Bireylerin fiziksel ve ruhsal sağlığının geliştirilmesinde temel amaçlardan birisidir. Kronik hastalıkların ortak risk faktörlerinden birisi olan fiziksel hareketsizlik, dünya genelinde ölüme neden olan risk faktörleri sıralamasında dördüncü sırada yer almaktadır ”dedi.

Konuşmaların ardından Sakarya İlkokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu gösteri sunuldu. Etkinlik, beden eğitimi öğretmenlerinin step gösterileri ile sona erdi. Katılanlara Biga Belediyesi tarafından elma dağıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 13:20
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER