Biga'da su ve işgal harçlarına indirim geliyor

Biga Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı yapıldı.

banner1
Biga'da su ve işgal harçlarına indirim geliyor
banner3

Biga'da su ve işgal harçlarında indirim, Biga Belediyesi Mayıs Ayı Meclis toplantısında ikinci madde olarak gündeme geldi.

Biga Belediyesi Mayıs Ayı Toplantısı bugün ( 07 Mayıs 2019) saat 16.00'da Biga Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan yönetiminde yapıldı.

1- 2018 yılı Biga Belediyesi 2018 Mali yılı Gelir- Gider kesin hesaplarının Plan Bütçe Komisyonu'na havalesi ve kesin raporun ikinci oturumda görüşülmesi,

2- 2019 yılı Biga Belediyesi Gelir Ücret tarifesinde yer alan su ücret tarifesinde ve işgal harçlarında, pazaryerinde yer kiralamalarının iptali plan bütçe komisyonuna havalesi,

3- Biga Belediyesi Emir ve Hesap Yönetmeliği 11. Maddesi 25. Fıkrası Belediye tarafından tahsis edilen yük indirme ve bindirme yerlerinde 5. dk süre yerine belediyece tahsis edilen yük indirme ve bindirme yerlerinde 15 dk. süre olarak değiştirilmesi, 

4- Biga Belediyesi'nin Kıyı Ege Belediyeler Birliği'inden ayrılması,

5- Biga Belediyesi'nin Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği'nden ayrılması,

6- Biga Hamdibey Mahallesi'nde Mülkiyeti Maliye Hazinesine bağlı 301 Ada 3 parsel, bulunduğu alan sağlık alanı belirlenmiş, bu parselin askeri alan olarak plan tadilatının yapılarak imar komisyonuna havalesi,

7- Biga 1/500 ölçekli ve Biga 1/1000 ölçekli ilave revizyon imar planlarında 3 yer değişikliği görüşülmesi,

8- Biga 1/500 ölçekli ve Biga 1/1000 ölçekli ilave revizyon imar planları doğrultusunda 11 Mart'ta yapılan değişiklillerin imar mevzuatına uygunluğu konusunda tereddüte düşüldüğünden Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün raporu doğrultusunda imar komisyonuna havalesi.

9- Biga Şirintepe Mahallesi 533 parsel Mülkiyeti Maliye Hazinesine bağlı resmi kurum alanında 5 metre çekme payının, 532 parsel tarafının çekme payının 3 metre olarak değiştirilmesi imar komisyonuna havalesi

10 - Bitişik nizam,  blok nizam yapılarda çatılar ve çatı terasları yönetmeliğinin daha detaylı karar alınması için imar komisyonuna havalesi.

Biga Belediyesi Mayıs ayı Meclis Toplantısı'nda 10 madde görüşüldü. İki madde haricinde görüşülen maddeler oy birliği ile kabul edildi.

Biga Belediye Başkanı Başkanı Bülent Erdoğan , Plan ve Bütçe Komisyonu raporlarının görüşülerek karara bağlanması için Biga Belediyesi Mayıs Meclis Toplantısı ikinci oturumunun 13 Mayıs 2019 Pazartesi günü saat 16.00'da yapılmasını teklif etti. Erdoğan ayrıca su ücret tarifesinde ve işgal harçlarında, pazaryerinde yer kiralamalarının iptali için komisyonların bir an önce toplanması gerektiğini belirtti.

Biga Belediyesi Meclis Ayı Mecils Toplantısı ardından CHP Grubu Meclis Üyesi Ergün Tulnay'ın Emek Cafe ile ilgili sorusuna Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan; öğrencilerimizden gelen şikayet ve Kent Hizmetleri A.Ş. verdiği zarar sebebiyle değerlendiriyoruz. Henüz kesinlemiş bir karar bulunmadığını belirtti. 

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan toplantı sonunda gündem dışı olarak;

Seçim öncesi şeffaflık sözü vermiştik. Önümüzdeki günlerde Biga Belediyesi Kent Hizmetleri A.Ş. hesapları bir basın toplantısı düzenlenerek kamuoyuyla paylaşılacak. Her 6 altı ayda bir düzenli basın toplantısı yapılarak kamuoyunu bilgilendireceğiz. 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2019, 10:34
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER