Biga'da zabıtadan bayram öncesi denetim

Biga Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Biga'da birçok işletmede Ramazan Bayramı öncesi denetim yaptı.

banner1
Biga'da zabıtadan bayram öncesi denetim
banner3

Biga Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Biga'da faaliyet gösteren şeker ve tatlı imalatçıları, perakende ile meyve - sebze satış yerlerine Ramazan Bayramı öncesi fiyat ve kalite denetimi ve ruhsat kontrolleri yaptı.

Biga Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yaptığı denetimlerde, gerekli temizlik kurallarına ve hijyen koşullarına uymayan işyerleri hakkında tutanak tutularak, uyarılarda bulundu.

Biga Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, denetimler hakkında yaptığı yazılı açıklamada;

“Şehir genelinde incelemelerini titizlikle sürdüren ekiplerimiz, bayram ikramlarının başında gelen ve sofralarımızı süsleyen tatlı, kadayıf, pasta gibi unlu mamullerin, daha sağlıklı ve temiz koşullarda üretilmesi için kapsamlı bir denetim gerçekleştirdiler. Şeker, tatlı ve pasta imalathanesi ve satış yerleri ve perakende ile meyve - sebze satış yerlerinin mutfaklarına, kullandıkları malzemelerin tarihlerine, çalışanların kılık kıyafet ve kişisel temizliklerine varana kadar kontrollerimizi yaptık. Denetimlerimiz belirli aralıklarla sürse de vatandaşlarımızdan bu konularda olumsuz bir durumla karşılaşmaları halinde ise 153 numaralı telefonları aramalarını talep ediyoruz”

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2019, 23:10
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER