Biga'dan ilk Olimpik Milli Atlet

Bugüne dek Bigalı milli atletlerimiz oldu. Üç adım atlama branşında...

banner1
Biga'dan ilk Olimpik Milli Atlet
banner2
banner3

Bugüne dek Bigalı milli atletlerimiz oldu. Üç adım atlama branşında Büşra Mutay, 400 metre koşuda Doğa Gülce Özcan. Atletizme Biga'da başlayıp başka kentlere giden ve oradaki çalışmaları ile Milli Takıma seçilen sporculardılar. (Doğa Gülce Özcan da atletizme Biga'da Musa Çetin'in hocalığında başlamıştı.)

Bu kez tümüyle Biga'da yetişme ve Biga\'da atletizm yaparak, ulusal yarışmalara Biga\'dan katılarak; Olimpik Milli Takım Kampı\'na davet edilen bir atletimiz var. Tekli branşlarsan birinden de değil üstelik. Atletizmin en zorlu olanı çoklu branş Dekatlon'dan. Açık havada 10, salonda 7 ayrı branşta yarışan komple atlet Hasan Can, hak ettiği başarıyı yakaladı.

Hocası Musa Çetin ile birlikte 7 Kasım - 30 Kasım 2018 tarihleri arasında İzmir\'de Olimpik Milli Takım Kampı\'na çağırılan Hasan Can, Biga\'ya atletizm sporunda bir büyük gururu daha yaşattı. Hasan Can, baraj puanının sınırına gelen diğer iki komple atletimiz Mustafa Anıl Korkmaz ve Yağız Oyar için de, yeni sezon öncesi motivasyon kaynağı oldu.

Konuyla ilgili görüştüğüm Atletizm Hocası Musa Çetin, 21 yıllık atletizm serüveninde ilk kez Milli Takım Kampı havası yaşayacağını, Hasan Can'ın başarısı ile kendisini de bir anlamda ödüllendirdiğini belirterek şöyle konuştu:

"Bu bizim Biga'daki zorlu koşullar altında yürüttüğümüz atletizm çalışmalarımızın başarıları içindeki en yüksek nokta oldu. Biga'da bu noktayı aşacak, daha çok büyük bir potansiyelimiz var.

Bu başarıda aslan payı Hasan Can\'a aittir. Çok çalıştı, gayret etti ve başardı; bundan sonrasını da başaracağağına inanıyorum."

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 17:18
banner4
YORUM EKLE
YORUMLAR
MERT ARI
MERT ARI - 2 ay Önce

SA KARDEŞİM

SIRADAKİ HABER