Biga Garnizon Şehitliği restorasyonu başlıyor

Biga AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin Biga Garnizon Şehitliği restorasyon ihalesinin yapıldığını açıkladı.

banner1
Biga Garnizon Şehitliği restorasyonu başlıyor
banner3

Biga AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin'in Biga Garnizon Şehitliği restorasyonunun toplam 523 bin TL bedelle ihalesinin yapıldığını en kısa sürede tamamlanacağını açıkladı.

Ahmet Şahin'nin yaptığı açıklama şöyle;

"Biga Garnizon Şehitliği'nde Çanakkale Savaşları'nda cephede yaralanarak Biga’da bulunan 1850 yataklı Harp Hastanesi'ne sevk edilen ve ancak kurtarılamayarak şehit olan askerlerimizin mezarları vardır. Yapılan son incelemeler neticesinde mevcut alanda yatan şehitlerimizden başka şehit mezarlarının varlığı tespit edilmiştir. Bu tespit neticesinde bu mezarları gün yüzüne çıkarıp hakkettikleri saygıya kavuşmalarını sağlamak için gerekli adımlar atılmıştır.

Başta AK Parti Grupbaşkanvekilimiz Bülent Turan ve Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu'nun gerekli girişimleri Tarihi Alan Başkanlığımız ve Çanakkale İl Özel İdaresi'nin katkılarıyla şehitliğimizin restorasyonu için ihalesi hızlıca yapılmış olunup en kısa sürede gerekli restorasyon çalışmasına başlanacaktır. Toplam da 523 bin TL ye maloalacak restorasyon çalışmasıyla bugüne kadar saklı kalmış şehit mezarlarımız gün yüzüne çıkarılacağı gibi Biga Garnizon Şehitliği'miz yepyeni bir görünüme kavuşacaktır. 

Bizler bu topraklarda vatan uğruna çarpışıp şehit olan kahramanlarımızın araştırıp, bularak, hatıralarını tekrar canlı tutmak ve onlara hakkettiği saygıyı ve değeri kazandırmak istiyoruz. Çünkü onlar bu vatan için en büyük fedâkarlığı yapmışlar ve canlarını ortaya koymuşlardır. Bizler de onların torunları olarak,  Çanakkale Ruhu’nun en saygın temsilcileri olan bu kahraman şehitlerimizin unutulmamalarını sağlamak adına bu restorasyon projesiyle gerekli çalışmaları yapmış olacağız.

Bu projenin oluşumunda büyük emekleri olan başta AK Parti Grupbaşkanvekilimiz ve Çanakkale Milletvekilimiz Bülent Turan'a,  Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu'na, Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı'mıza ve Çanakkale İl Özel İdaresi'ne teşekkür ederim."

İHA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 19:55
banner4
YORUM EKLE
YORUMLAR
ENGİN GÜRSU
ENGİN GÜRSU - 6 ay Önce

KİME SORUP DANIŞIP PROJE YAPTINIZ? GENE EZBERE VE BİR DÖNEM SONRA YENİBAŞTAN.

SIRADAKİ HABER