Biga MYO ile Biga OSB protokol imzaladı

Biga MYO 3 dönem okulda, 1 dönem Biga OSB'de öğretim verecek

banner1
Biga MYO ile Biga OSB protokol imzaladı
banner3

Biga Meslek Yüksekokulu ile Biga Organize Sanayi Bölgesi (Biga OSB) arasında İşyeri Mesleki Uygulamaları Eğitim ve Öğretim İşbirliği ön protokolü imzalandı. 04 Aralık 2018 Salı günü Biga Organize Sanayi Bölgesi idari tesiste gerçekleştirilen imza töreninde, Biga Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Fersan, Bölge Müdürü Orhan Kaplan, Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Ertuğrul Bilgücü, Müdür Yardımcıları Öğr.Gör. Bahaddin Zayim, Öğr. Gör. Muradiye Özel Ödül ile Makine ve Metal Teknolojileri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. İsmail Hacıkuru hazır bulundular.

Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Ertuğrul Bilgücü ve Biga Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Fersan tarafından imzalanan ön protokol ile meslek yüksekokulunun Gıda Teknolojisi, Elektrik, Makine, Mobilya ve Dekorasyon programı öğrencilerinin işbaşı eğitimi, mesleğe hazırlanma, mesleğin gerekli kıldığı bilgi ve becerilerini arttırma ve mesleki becerilerini geliştirmeleri amaçlanıyor. Bu kapsamda 2018-2019 Bahar döneminden itibaren Biga Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan firmalardan 20'sinde, öğrencilerinin mesleki alandaki kapasitelerinin geliştirilmesine yönelik uygulamalı eğitim programları düzenlenecek.
İmza töreninde konuşan Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr.Gör. Ertuğrul Bilgücü; “Uygulanacak olan projenin temel hedefi; Meslek Yüksekokulumuzda 3 +1 (3 yarıyıl Biga Meslek Yüksekokulu'nda,1 yarıyıl ilgili sektörde uygulama) eğitim sistemine geçiş sağlanmasına yönelik alt yapının oluşturulmasıdır. Biga Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu üyeleri ve firma yetkililerine projemiz ile ilgili duyarlılıklarından dolayı özellikle teşekkür ediyorum” dedi.

banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER