Biga Ortaokulu TEOG'da da birinciler arasında

0

banner1
Biga Ortaokulu TEOG'da da birinciler arasında
banner3

Biga Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencileri, Kaan Torun, Ceren Kaçar, Zeynep Sude Manav, Sabiha Gülse, Muhammet Emirhan Kireç, Kardelen Ayşe Akyel, Arda Acar ve İrem Aslan; Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş (TEOG) sınavında 120 soruyu doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasında yer aldı.

Biga Ortaokulu Müdürü Musa Çetin, TEOG sonuçlarıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

\"Ayrıca 13 öğrencimiz tek yanlış yaparak 119’unu doğru yanıtladı. 11 öğrenci ise 118 doğrusu oldu. 204 öğrencimiz TEOG sınavına girdi. Tüm Türkiye’de olduğu gibi bizde de sonuçlar çok daha iyi. Okul ortalamalarımız geçen yıla göre ve ilk sınava göre çok yükseldi. 62. dönem çok başarılı onları çok iyi hatırlayacağız. Akademik başarılarının yanı sıra sportif ve sosyal yönden de okulumuza katkı yaptılar. Okul takımlarımız atletizm ve futbolda çok iyi sonuçlar aldı. Öğretmen kadromuz çok iyi velilerimiz çok ilgili bu nedenle de talep gören bir okulumuz var. Alt sınıflarımızda çok iyi öğrencilerimiz var eminim ki gelecek yılda çok sayıda Türkiye birincisi çıkacaktır.\"

TEOG birincileri arasında yer alan 8-C sınıfı öğrencisi Kardelen Ayşe Akyel, okulda gördüğü derslerin tekrarını evde yaptığını ve günlük yüz soru çözdüğünü söyledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2017, 12:02
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER