Biga Sosyal Güvenlik Merkezi'nden duyuru

Biga Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Yaşar Sargın, sigorta prim borçları ve yapılandırmaları ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

banner1
Biga Sosyal Güvenlik Merkezi'nden duyuru
banner3

Biga Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Yaşar Sargın, Sosyal Güvenlik sigorta ve prim borçları yapılandırmaları ile bilgilendirme duyurusunda bulundu.

Biga Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Yaşar Sargın'nın yaptığı yazılı açıklama şöyle:

7143 sayılı kanuna göre SGK'ya olan prim borçlarını yapılandırmak için müracaat ettiği halde peşin ödeme veya borç taksitlerini süresinde ödeyemeyen ve bu nedenle yapılandırmaları bozulan 28 Şubat 2019 tarihine kadar ödeme yapmaları halinde hakları devam edecektir.

Yapılandırmadan faydalanan işverenlerin istihdam teşviklerinden ve sağlık hizmetlerinden yararlanmaya devam edeceklerdir. Borçların yapılandırmasıyla kanun gereği uygulanan geçikme zammı ve cezası yerine Yİ-ÜFE'ye göre güncellenen borcun peşin veya iki ayda bir taksitler halinde ödenebilir, yapılandırmanın bozulmasına sebep olan süresinde ödenememiş taksit/peşin ödeme tutarlarının geç ödeme zammı ile birlikte 28 Şubat 2019 tarihine kadar ödenebilecektir.

Bu kapsamda İşveren ve Bağ-Kur sigortalılarının 28.12.2018 tarihli 30639 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren 7159 sayılı kanunun 2. maddesi ile SGK'ya olan borçlarını 28 Şubat 2019(dahil)  tarihine kadar 7143 sayılı kanun kapsamında vadesi geçen ödemeleri yapmaları halinde yapılandırma hakları devam edecektir.   

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 20:53
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER