Biga’da 8 bekçi göreve başladı

Biga'da hizmet içi mesleki eğitimini tamamlayan 8 bekçi göreve başladı.

banner1
Biga’da 8 bekçi göreve başladı
banner2
banner3

Biga’da hizmet içi mesleki eğitimini tamamlayan 8 bekçi göreve başladı. Emniyet Müdürlüğü önünde düzenlenen törene Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga İlçe Emniyet Müdürü Aladdin Tekin, Biga İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ufuk Erikli, polis ve bekçiler katıldı.

Biga Kaymakamı Mustafa  Can burada yaptığı konuşmada çarşı ve mahalle bekçilerinin emniyet teşkilatının bir unsuru olarak görev yapacaklarını söyledi. Can: "Eskiden var olan ve belli bir süre kaldırılan İç İşleri Bakanlığı'mızın yeniden uygulamaya geçirdiği bekçi uygulaması ilçemizde de geçtiğimiz hafta itibariyle yapılan atamalarla gerçekleşti. Polisimiz, gece gündüz çalışıyor.

Ancak şu an bekçilerimiz, yaya olarak ilçemizde huzur ve güvenliği sağlama noktasında emniyet ve asayişi sağlayacaklar. Bekçilerimiz, polisimizin sahip olduğu tüm yetkilere sahipler. İlçe Emniyet Müdürlüğünce planlanan cadde ve sokaklarda gece başlayarak gün ağarıncaya kadar tüm sokakları, mahalleleri gezecekler. Gerek suçun önlenmesinde gerekse suçluların tespitinde vazife alacaklar. Bekçilerimizin tamamı Bigalı. Hepsine hayırlı görevler diliyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 16:35
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER