Bigalı ressamdan Efsane Aslanlar sergisi

0

banner1
Bigalı ressamdan Efsane Aslanlar sergisi
banner2
banner3

Biga\\\'nın Balıklıçeşme doğumlu ressam Raciye Sukuşu\\\'dan Efsane Aslanlar Solo Sergisi kapılarını 30 MAyıs\\\'ta\\\'açtı. Sergisi 10 Haziran Pazar gününe kadar açık kalacak.

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi mezunu ve Görsel Sanatlar Öğretmeni olan Sukuşu, MEB  bünyesinde illüstrasyon ve grafik tasarım uzmanı olarak çalışmalarına devam ediyor. 2005 yılında açtığı ilk kişisel sergisinden bugüne doğayı ve vahşi kedileri çalışmalarına yansıtan Raciye Sukuşu\\\'nun ‘Efsane Aslanlar’ 5. Kişisel sergisi.

Raciye Sukuşu açtığı sergiyle ile ilgili şunları söyledi:

\\\"İnsanlık tarihinde, antik çağlardan bugüne aslanları vahşi doğanın kralı yapan, takım halinde saldırı ve savunma stratejileri üretebilme yeteneğidir. Sahip olduğu takım ruhuyla, beslenme zincirinin en tepesinde kalabilmeyi başaran, zeki ve güçlü bu güzel canlılar, hiç şüphesiz daima liderliğe oynayan bir spor kulübünün ruhunu anlatan en iyi sembol olmayı hak ediyor.\\\"

Galatasaray kulübünün kuruluşundan bugüne efsaneleşmiş isimlerinin ve aslan temasının konu edildiği Efsane Aslanlar, Galatasaray tarihinin ilk sergisi ilk olma özelliği ile öne çıkıyor. Kurucusu Ali Sami Yen’den günümüzün yaşayan efsanelerinden Gomis’e, milyonların hayranlık duyduğu birbirinden değerli sporcu ve spor adamlarını popart üslubunun görsel diliyle anlatıyor.

Sergiye, Nişart Gallery organizasyonu ile DC Kozmos Sanat Galerisi ev sahipliği yapıyor.

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 22:27
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER