Bir Adil Korkut geldi, geçti

Bigazete Kurucusu ve Yayın Yönetmeni Adil Korkut'u kaybettik, ama hala bizimle...

banner1
Bir Adil Korkut geldi, geçti
banner2
banner3

Bigazete Kurucusu ve Yayın Yönetmeni Adil Korkut, 15 Nisan Pazartesi günü hayata gözlerini kapadı. Son sözü " Ben çok mutluyum, herkes çok mutlu olsun" oldu.

Sabah Gazetesi eski ekonomi sayfaları yönetmeni olan Adil Korkut gazetecilik mesleğinin ağabeyi kabul edilirdi.

Biga sevdalısı, Biga aşığı Adil Korkut kelimelerle anlatılacak biri hiç olmadı. Biga için elinden geleni ardına koymayandı. Sert yazılarına neden diye soruma, hep şu kelimeler çıkardı ağzından "Ben kötü ve sevilmeyen adam olayım ama Biga hep kazanmalı" derdi. Biga'ya kattığı değerleri 16 yılda en yakından şahitlik eden ben oldum.

Tanıdığı herkesin hayatına dokundu.

16 yıllık eşim, iş arkadaşım, dostum olan Adil Korkut için bu yazıyı kaleme almak hiç kolay olmadı. 

Evet Adil Korkut zor bir adam ama mükemmeliyetçi, dürüst, çalışkan, sevdiği sevmediği herşeye değer katandı. Yakından tanıyanlar "akıl, mantık ve ahlak adamı", ben eşi olarak "Gülen Adam" ve "Duygusal Adam" olarak hatırlayacağım. Ağız dolusu kahkahaları kulaklarımdan hiç gitmeyecek. Eleştirileri olmasa şuan ki kişi olabileceğime inanmıyorum. Eleştirinin kattığı değeri kendimde gördüm. 

Yakalandığı amansız hastalığa rağmen mücadeleyi asla bırakmadı. En sevdiği adamın yani Atatürk'ün yanı başında hayata gözlerini yumdu. Eminim buluşmuşlardır.

Doktorları başta Prof. Dr. Mehmet Haberal'a, Prof. Dr. Özden Altundağ, Doç. Dr. Mahir Kirnap, Ögr. Üyesi Dr. Ebru Ayvazoğlu Soy, Öğr. Üyesi. Dr. Aydıncan Akdur'a teşekkür ederim. Başkent Üniversitesi Hastanesi C5. kat ve C6. kat; hemşire, bakım destek ekibine ve personellerine de teşekkür ederim.

Bu zorlu süreçte bizden desteklerini esirgemeyen eski CHP Milletvekili,Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı ve aile büyüğümüz Erol Çevikçe'ye, AK Parti Biga İlçe Başkanı Ahmet Şahin'e, Biga TSO Başkanı ve Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şadan Doğan'a, AK Parti Çanakkale Milletvekili Julide İskenderoğlu'na, İçdaş Genel Müdürü Bülent Engin'e, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'a, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan'a, Adil Korkut'un dostum dediği Suat Karataş'a ve ismini sayamadığım sevdiklerimize dualarını eksik etmeyenlere sonsuz teşekkür ederim.

Bu süreçte beni yalnız bırakmayan oğlu Can Yücel Korkut'a ve kızım dediği kardeşim Seda Tibukoğlu'na minnettarım. Manevi çocuklarına ayrı ayrı teşekkür ederim.

Sözün bittiği noktadayız. Allah mekanını cennet eylesin, gittiği yerde mutlu etsin.

Hepimizin başı sağolsun...

Sabır Korkut

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 09:48
banner4
YORUM EKLE
YORUMLAR
erol çevikçe
erol çevikçe - 1 ay Önce

Sabır Kızım, aileye katıldığım altmış yıldan beri KORKUT’larda gördüğüm, yüksek karakter, kişilik, diklik ve ödünsüz sevginin aynısını sende de gördüm. Ayrıca, Adil’in en zor ve acı günlerinde gösterdiğin sevecenliğin, sıcaklığın ve adın gibi sabrın için de, aklımızda ve gönlümüzde her an yaşayan halası, sevgili karım Perihan ve bütün Korkut ailesi adına, sana teşekkür ve takdirlerimi sunarım.

Döndü Kahraman
Döndü Kahraman - 4 hafta Önce

Ben canı gonulden severek ve yaptım gorevimi Adil beyin odasına her girisimde onunla konuşmak icin can atardim ve onu güldürdügümde dunyalar sabır hanım yine güldürdün derdi çünkü adil beye gülmek yaķışıyordu ben Eşi Sabır hanıma tesekür ediyorum ben sizin gibi kalbi güzel inasan tanıdım tüm dualarım sizinle Adil bey mekanın cennet olsun aklımda hep o gülen yüzün ve bana takılman kaldı aklıma geldikçe espirine gülüyorum Adil bey sende hep gül nurlar icinde yat Sabır Hanım ve Ailesine Tüm Sevdiklerinin Başı Sagol Olsun

Suat Uğur
Suat Uğur - 1 ay Önce

Biga için önemli bir şahsiyet idi. Allah, rahmet eylesin. Sevenlerine sabırlar dilerim.

Sezai Bayar
Sezai Bayar - 1 ay Önce

Allah rahmet eylesin. Kalemi dünya çapında idi.

Hidayet Güngör
Hidayet Güngör - 1 ay Önce

Cok güzel yorumlamissiniz

Ergül özata
Ergül özata - 1 ay Önce

Tanımasamda okuduğum şeyler beni etkiledi. TÜRKIYEM için çalışanları seviyorum. Nurlar içinde yatsın. Mekanı cennet olsun. Ailesine başınız sağolsun diyorum.

Arif Karakaya
Arif Karakaya - 1 ay Önce

Çok üzüldüm. Mekanı cennet olsun.

Ali Aydoğdu
Ali Aydoğdu - 1 ay Önce

Ben şiir okumayı sevmem ... Senin şiirlerinden başka demişti bir gün bana... Müthiş onur duymuştum ... Mekânı cennet olsun ....

SIRADAKİ HABER