Böyle acayip devlet yönetimi görülmedi!

0

banner1
Böyle acayip devlet yönetimi görülmedi!
banner3

Gençlik ve Spor Bakanı sayın Akif Çağatay Kılıç, Almanya\'da doğmuş, İngiltere\'de siyaset bilimi okumuş, Sabancı Holing deneyimli bir Bakan. Coğrafya, kurumsallık, yönetim bilimi, hukuk, devlet bilmediğini söylemek çok zor.

İkibuçuk yıldır Gençlik ve Spor Bakanlığı yapıyor. Partisinden geçtiğimiz dönem hasbelkader Çanakkale Milletvekiliği yapan Bigalı kardeşimiz avukat İsmail Kaşdemir\'i de yanına müşavir aldığı söyleniyor.

Ağa Köyü\'ne spor tesisleri

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Avukat Bülent Turan, bugün bir yazılı basın bülteni yayınladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Çanakkale ilinin Biga ilçesinin Gümüşçay Belde Belediye Başkanlğı bir protokol imzalamış. Bu protokole göre, Biga ilçesinin Ağaköy (Ağa Köyü)\'ne 1 adet futbol sahası, 1 adet de voleybol ve basketbol sahası yapılacakmış. Yapılma sebebi de Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi\'nde öğrenim gören öğrenciler içinmiş.

Bültene eklenen fotoğraflara bakılırsa, tesislerin parasal kaynağı Spor Toto Teşkilatı olacak. 

Gümüşçay neresi?

Biga ilçesine bağlı bir belde. Biga ilçe merkezinin yaklaşık 6 kilometre kuzey batısında. Hani şu Marmara Denizi kıyısında geçenlerde 5 bin kişilik şenlikle cami ve cemevi temel atma töreni yapılan, 20 bin konutluk arsaları televizyon kanallarında satılan, bu arsalara inşaat ruhsatı veren, taşıma ikametgahlarla belde kalması sağlanmış Gümüşçay!

Peki... Ağa Köyü nerede?

Çanakkale İl Özel İdaresi yetki alanında. Biga ilçe merkezinin yaklaşık 9 kilometre batısında. Biga ile Çanakkale arasındaki D200/E90 Karayolu\'nun Çanakkale\'ye gidiş yönünde solda, yoldan yaklaşık 500 metre içeride. Köyün karşısında, yani karayolunun sağında ÇOMÜ Ramazan Aydın Yerleşkesi var. Türkiye\'nin en geniş araziye sahip yerleşkelerinden biri. Fakülte o yerleşkede. Kapalı Spor Salonu var, spor alanları yapılacak geniş arazileri var, içinde spor tesisleri bulunan öğrenci yurtları var... Ağa Köyü\'nün eski mera arazisidir, bu geniş yerleşke ve Biga Belediyesi mücavir alanıdır.

Yerleşke karşısındaki Ağa Köyü halkı, yol kıyısına ikinci bir köy oluşturdu, yaklaşık 800 kadar üniversiteliye pansiyonculuk yapıyor. Köyün yanında yönündeki kamu mülklerine zamane vakıflarının el koymaya çalıştığına ilişkin, yurt girişimlerine ilişkin iddialar ayyuka çıktı. Ağa Köyü Çanakkale Valisi\'nin yönettiği Çanakkale İl Özel İdaresi yetki alanında.

Coğrafya bu iken, devletin yetkili kurumları bu durumdayken, şimdi soralım:

Ey Gençlik ve Spor Bakanı! Ey Çağatay Kılıç!

Ağa Köyü\'ne yatırım yapacaksan, ilgisiz bir belde belediyesi ile hangi akla göre protokol imzalarsın?

İl Özel İdaresi\'ni yok mu sayıyorsunuz?

ÇOMÜ Rektörlüğü\'nü ve Biga İİBF Dekanlığı\'nı (ki aynı profesördür) yok mu sayıyorsunuz?

Acaba Bigazete ile de, Biga ilçesine tarihindeki ilk atletizm altyapı tesisleri yatırımı yapmak için de bir protokol imzalar mısınız? En azından Bigazete\'nin merkezi Biga\'da; yasal bir yayın, vergi veriyor, SGK, KOSGEB, Türk Patent Enstitüsü vs. tüm yasal sorumluluklarını 11 yıldır yerine getiriyor.

Ey sayın Bakan! Yanıt veriniz....

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2016, 21:10
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER