Bu da Biga Uzun Adamı'nın 3. Köprü'sü

0

banner1
Bu da Biga Uzun Adamı'nın 3. Köprü'sü
banner3

Türkiye\'de bir insan eğer \"Başkan\" olduysa, geriye \"eser\" bırakmak zorunda. Ahali \"bir tek eserin bile yok\" diye arkandan konuşur, maazallah! Bu ülkede inşaat yapan siyasetçiye ahali \"iş yaptı\" diyor.

Biga\'nın Uzun Adamı CHP\'li Biga Belediye Başkanı\'nın muhteşem eseri 3. Köprü\'yü, fotoğrafta görüyorsunuz.

Köprü var Köprü var

Koca Köprü, Kocabaş Çayı\'nın kent merkezindeki ana köprü. Dardı, eskimişti, yıkıldı ve Kocabaş çayı ıslah projesi kapsamında DSİ yeniden yaptı. Şu anda araç ve yaya trafiğine açık.

Kocabaş Çayı üzerindeki Hacımadan Köprüsü de DSİ tarafından yenilendi. O da araç ve yaya trafiğine açıldı. Bir de Arapdede Köprüsü var, D200/E90 Karayolu üzerinde ve duble yol yapımı sırasında yenilendi ve araç trafiğine açık.

Bunlar her yerde görebileceğimiz sıradan köprüler. 

Bizim sözünü ettiğimiz 3 köprü Biga Belediyesi\'nin yaptığı köprüler.

Birincisi Atatürk Köprüsü. eski Belediye Başkanı Mehmet Özkan\'ın icadı. Kent tarafının cadde yerine daracık bir sokağa açılması gibi sorunlarına karşın, yine de her yerde görebileceğimiz sıradan köprülerden biri.

İkincisi geçmişten beri kışın sular altında kalan, yılın 10 ayı yayaların geçtiği bir beton geçit idi, Mehmet Özkan onu yenilemişti ve Boğaz Köprüsü havasında tenekeden yapmıştı. Sular altında kalması görüntülerini paylaştığımızda, kimbilir bize ne kadar kızmıştı.

Sözünü ettiğimiz 3. Köprü ise CHP\'li Başkan\'ın yeni eseri. Yine tenekeden ve yine Boğaz Köprüsü havasında.

Aralarında neredeyse 50\'şer metre bulunan köprülerle Biga adeta Gecekondu Venedik!

Bir takım münafıklar, Belediye Ticare Merkezi\'ndeki Uzun Adam\'ın ekibinden birine ait lokantaya, okullardan öğrenciler kolayca gelip yemek yesin diye yapıldığını söylüyorlar. Bize pek mantıklı gelmedi. Kantinlerinde yasaklanan yiyecekleri seven öğrenciler, 3. Köprü\'den kolayca karşıya geçtiklerinde, Belediye Ticaret Merkezi\'ndeki tavuk dönerciler varken, neden lokantaya gidip kurufasulye yesinler?

Münafıklar dedik ya... Tenekeden menekeden... Biga\'nın Uzun Adamı, \"Geleceğe Eser Bırakan Başkan\" olmayı hak etti. Bir kere de alkışlamak lazım. Yarın bakmışsın Kılıçdaroğlu yerine CHP Genel Başkanı, öbürgün Başbakan ve devrisi gün de Yeditepe Başkanı olmuş... Olmaz, olmaz!...

DSİ, Kocabaş Çayı taşkın sahasına yapılan duraklardaki minibüsleri sıkıştırdığı kadar, Biga Belediyesi\'ni de sıkıştırırsa?... Hukuk ve bilim, kamu yönetiminde yeniden saygınlık kazandığında, o zaman olacakları daha ciddi bir üslupla mutlaka haberleştiririz.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2016, 20:13
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER