Çevre ödülleri işte bu kadar ayağa düştü

Beldenin tepesine termik santral kondurtan Karabiga Belediye Başkanı Karataş yılın çevre dostu seçildi.

banner1
Çevre ödülleri işte bu kadar ayağa düştü
banner3

Yılın skandal çevre ödülü  Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği'nden.

Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Karabiga beldesinin Belediye Başkanı Muzaffer Karataş "Yılın Çevre Dostu" Belediye Başkanı seçildi.

Beldenin denizi ve kumu ile en doğal ve en güzel koyu Kocakum'a, yanıbaşında Priapos SİT Alanı varken, yerleşim yerine bitişik haldeyken, FETÖ destekçisi İshak Alaton ile Cengiz Holding'e 1.700 Mw taş kömüre dayalı termik santral tesisi kurdurtan CHP'li bir belediye başkanı. Bunu yaparken de "Burası Alman yüksek tnolojisi olacak" diyerek Almanya gezisi ile ikna edilmiş ve ardından Çin finansman ve teknolojisi ile Çinli işçiliği ile yapılmıştı.

Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş'a "Yılın Çevre Dostu" ödülü verilme gerekçesi ise yıllardır var olan Koy içindeki kirli suya sahip Kadınlar Hamamı Plajı, var olduğu günden bugüne sürekli rötüşlanan Alaeddin Anahtarcı Parkı, yasa gereği gecikerek de olsa yapılan Atık su Arıtma Tesisi ve bakanlığın kendi kıyı deniz temizliğini kirli göstermemek için her yere verdiği Mavi Bayrak projeleri.

Güre’de düzenlenen 2018 Yılı 2. Olağan Genel Kurul Toplantısına katılan Başkan Karataş, " Birliğin 10.yılı etkinlikleri kapsamında yapılan ödül töreninde yılın çevre dostu Belediye Başkanı seçildik. Üyesi bulunduğumuz Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliğinin düzenlediği yerel yönetimler çevre projeleri yarışmasında Kadınlar Hamamı Plajı, Alaeddin Anahtarcı Parkı, Atık su Arıtma Tesisi ve Mavi Bayrak ödülünden oluşan projemiz ile katıldık" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 15:34
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER