CHP'li Erkek de İçişleri Bakanı'na sordu?

0

banner1
CHP'li Erkek de İçişleri Bakanı'na sordu?
banner3

Bigazete\'nin dün Çanakkale Valisi ile Biga Kaymakamı\'nın uyuduğu kuşkusuna kapılarak uyardığı İçişleri Bakanlığı\'nın ilçeler sınıflandırmasındaki son değişiklikleri, bugün de TBMM\'de yazılı soru önergesine konu oldu. CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, İçişleri Bakanı Efgan Ala\'nın yanıtlaması için yazılı soru önergesi verdi. Soru önergesi aşağıda yer alıyor.

Resmi Gazete\'de yayımlanan tebliğin eklerindeki sınıflandırma; Çanakkale ilinin Bayramiç ilçesini küme düşürüyor, Biga ilçesini ise neredeyse ikiye katladığı komşusu Balıkesir\'in Gönen ilçesinden alt sınıfta tutuyor. Konuyla ilgili haberimizin linkini de aşağıda veriyoruz.

\"TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Sayın Efkan ALA tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Saygılarımla.

Av. Muharrem ERKEK

Çanakkale Milletvekili

2 Haziran 2016 Perşembe günü, 29730 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Bakanlığınızdan 2016/1 sayılı, Mülki İdare Amirleri Atama, Değerlendirme ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin Eki Cetvellerde Değişiklik Yapılması Hakkında Tebliğ birçok ilimizi olduğu gibi Çanakkale’mizi de yakından ilgilendirmektedir. Bu listede, Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi, 2’nci sınıftan, 3’üncü sınıf ilçe statüsüne düşürülmüştür. Biga, Çan ve Gelibolu ilçelerimiz ise 2’nci sırada kalmışlardır. Bu bağlamda:

1. Bayramiç ilçemizin 2’nci sınıftan 3’üncü sınıfa düşürülmesinin nedenleri nelerdir?

2. Yönetmeliğe ekli listede 2’nci sınıf ilçe statüsünde kalan Biga, Çan ve Gelibolu ilçelerimizden, sosyo-ekonomik açıdan daha arka sırada kalan birçok ilçe 1’inci sınıf niteliğindedir? Bunun nedenleri nelerdir?

3. Ekli listede yeniden bir değişiklik yapılması ve ilçelerimizin koşullara göre üst sınıflandırmada değerlendirilmesi söz konusu mudur?

4. Genel olarak sınıflandırmalar hangi ölçütlere göre yapılmaktadır? Değişikliklere hangi koşullarda gerek görülmektedir?\"

\"İçişleriÇanakkale Valisi ve Biga Kaymakamı uyudu mu?
İçişleri Bakanlığı, ilçelerin sınıflandırılmasında değişiklikler yaptı ve bugün Resmi Gazete\'de yayımlandı. Bayramiç alt sınıfa düşürüldü, Biga hala Gönen\'in altında...
Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2016, 16:38
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER