Devlette iş arayanlar bu haberi okusun!

0

banner1
Devlette iş arayanlar bu haberi okusun!
banner2
banner3

Bigazete\\\'ye her gün binlerce e-posta, telefon, sosyal medya sayfalarına mesaj, yorum vs. gelir. Her biri, bir insanın gerçekte bir başka dünya olduğunu anlatır.

Biga Belediyesi, kura ile 5 işçi almaya karar vermiştir. Mevzuat gereği, İŞKUR kanalı kullanılır. Türkiye çapında ilana çıkar. Bu şu demek:

Merkezi hükümetin işe eleman alma sistemi ile resmi ilan alan gazetelere para aktarma mevzuatına uymak gerekli. Sonrası, keyfine kalmış...

Adıyamanlı bir işçi, bu ilanı görür ve Biga Belediyesi\\\'ne evraklarını gönderir ve kuraya katılmak ister. Oysa Biga Belediyesi, yaklaşık 7-8 ay önce, işe kimleri alacağını belirlemiştir. Maksat \\\"prosedüre uygun\\\" davranmaktır.

Bigazete ile Adıyamanlı olduğunu söyleyen genç (adını şimdilik kaydıyla paylaşmıyoruz. Kuşku mesleğini yapıyoruz, yanlış bilgiler verme olasılığını da dikkate almalıyız.) arasındaki yazışma, Türkiye\\\'de nasıl bir düzen olduğunu sergileyen çarpıcı bir örnek. Paylaşmazsak, gazeteciliğin \\\"halkı bilgilendirme ve saydamlık\\\" ilkelerini gözardı etmiş, halkın bilgi alma hakkına saygı göstermemiş olurduk.

Ders niteliğindeki bu yazışmayı lütfen özenli okuyunuz.

Bu gün konferans salonunda  Biga bel işçi alımı  yapılaşacak kurayla acaba canlı yayın yapılacakmı

Biga Belediyesi 4 yıldır Bigazete\\\'ye hiçbir konuda bilgi vermiyor. Yıllardır kendi haber kaynaklarımızla edindiğimiz bilgilerle Biga Belediyesi icraatlarından haberdar oluyoruz. Her şeyi kendi kafalarına göre yaptıkları için, neyi nasıl yaptıklarını ne biliyoruz, ne de anlamak istiyoruz. Besledikleri medyacıklar biliyordur, umarız. Umarız bundan sonra gelenler, saydam ve akıllı olurlar.

Kurayla seçilecekti kendi adamlarını işe aldılar benim evraklarımda tamdı. Birde gösteriş olsun diye Türkiye geneli ilan verdiler zatan işe alınacaklar beliymiş  belediyelerin adaleti bu

Bizim araştırmalarımıza göre biri hariç diğerleri zaten belediyenin taşeron işçisi. 2\\\'si Üzeyir Kotan kontenjanından, 1\\\'i Melek Şahin kontenjanından. 1. sıradaki ile ilgili bilgiye ulaşamadık. 5. sıradaki Salih Küçük için elde ettiğimiz bilgi ise \\\"Herhangi birinin yakını değil. 4 torpilli yanında, bir çalışacak ameleye ihtiyaç vardı, çalışkan ve kendi halinde bir işçidir\\\" şeklinde.

7-8 ay önceden kadroya alınacakları kendilerine söylenmiş.

İşe alınanlar CHP\\\'li değil, aksine MHP ve Ak Parti tabanından. Seçimler, akraba -eş-dost muhabbeti gerekçeli. Sizi de size soralım. Sizin durumunuz bu koşullarda nedir?

Benim hiç bir şekilde tanıdığım Yok  Türkiye geneli iş ilanı olduğu için ben de Adıyaman dan baş vurdum İŞKUR üzerinden

2 yılık deneyim istediler ben 5 yılık deneyim gönderdim

Yerel yönetimler, eğer bulunması zor elemanlar değillerse,  kent dışından eleman almıyorlar. Bu durum Biga için de, Adıyaman için de geçerli.

Niçin Türkiye geneli ilan veriyorlar

Hep formalite insanların umutlarıyla oynuyorlar

Türkiye böyle bir ülke. Halkı kandırmak için makyajlı mevzuat, uygulamada ise gücü elinde bulunduranın keyfine göre. Partisi purtisi yok, siyaset maalesef böylesi bir düşük düzeye indi. Boşuna halkın olan belediye kasasından, ilan parası veriyorlar.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2018, 14:22
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER