Enver Koç aday mı, aday adayı mı?

Koç "MHP Biga Belediye Başkanı adayıyım" diyor, MHP Biga İlçe Başkanı ise "Aday Adayı".

banner1
Enver Koç aday mı, aday adayı mı?
banner2
banner3

Çanakkale ilinin bazı ilçe ve beldelerinde belediye başkan adaylarını açıklayan, bazı ilçelerde aday adaylık başvurularını kabul eden ve Çanakkale Merkez, Çan, Yenice gibi ilçelerde ise Cumhur İttifakı görüşmeleri nedeniyle aday adayı başvurusu bile almayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Biga'da aday adayı başvurularına açık bir yöntem izliyor.

MHP Biga İlçe Başkanı Ahmet Tekin bir ortamda bazı kişilerin "MHP'den aday çıkmayacak" şeklindeki ifadesine tepki olarak "MHP her zaman ve her koşulda aday çıkarır. Kimse çıkmasa ben çıkarım." demiş ve bu kamuoyuna aday adayı olduğu şeklinde yansıtılmıştı. Yine bir başka aday adayı başvurusu, ittifak görüşmeleri nedeniyle bekletiliyor, MHP Biga İlçe yönetiminin kafasındaki bir işadamı ise "AK Parti ile Cumhur İttifakı görüşmelerinin ortak adayı olarak çıkabilir" biçiminde parti kulislerinde dillendiriliyor. Henüz AK Parti Belediye Başkan Adayı'nın açıklanmaması da bu görüşmeler nedeniyle gecikmiş durumda.

Özetle MHP Biga Belediye Başkan Adayı diye henüz belirlenmiş bir isim yok. Bu hafta içinde parti il yönetimi ile yapılacak görüşmeler, Ankara'ya gidilecek olması; adaylık süreci ile ilgili gelişmeleri bir noktaya taşıyacak görünüyor.

Enver Koç ne diyor?

Biga'da iki küçük yayın organına servis edilen haberde MHP Biga Belediye Başkan Adayı olduğunu söyleyen Enver Koç'u, Bigazete olarak aradık ve sorduk. "Aday Adayı değil, Adayım" dedi. Israrla sorduk ve o da ısrarla "Aday" olduğunu söyledi. Diyalog şöyle sürdü:

-Adaylık haberinizi, Biga'daki küçük medya organlarına siz mi servis ettiniz?

-Kesinlikle ben etmedim.

-Siz etmişsiniz gibi görünüyor?...

-Ankara'dan benim de gelmemi istediler, İl ve ilçe yönetimleri, adaylarla birlikte ben de gittim. Sayın Genel Başkan beni yanına oturttu "Sen aday ol" dedi. Ben de başvurumu Genel Merkez'de yaptım. Adayı adayı değil adayım.

-Manzara, MHP gibi disiplinli bir partiye hiç uymuyor da, onun için ısrarla sorduk. Belediye Başkanı Adayı açıklanacaksa Genel Merkez açıklar, il yönetimi açıklar, ilçe yönetimi açıklar, diye düşünüyorduk.

Cumhur İttifakı konusu

Son yerel seçimlerde, üç partili yarış, CHP Adayı İsmail Işık'ı Belediye Başkanı yapmıştı. MHP adayı üçüncü sırayı elde ederken, AK Parti F Tipi Cemaat sıkıntıları nedeniyle 800 dolayında oyla seçimi yitirmişti. Son Genel Seçimler oy dağılımına bakıldığında, Biga ilçe merkezinde AK Parti'nin seçim yitirmesi, ancak MHP'nin ciddi oranda oy almasıyla mümkün. Bu tablonun farkında olan yarış içindeki tüm partiler ve isimler, Cumhur İttifakı'nın Biga'da gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine odaklanmış durumda.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 15:32
banner4
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Demir
Ali Demir - 3 ay Önce

Çatı Adayı

SIRADAKİ HABER

banner6