Gerçeklere şaşırmayın, burası Biga!

0

banner1
Gerçeklere şaşırmayın, burası Biga!
banner2
banner3

Herkes işini iyi bilmek ve yapmak zorunda. Biz kendi payımıza, ne yaptığımızı bilerek davranıyoruz. Kendimizle ilgili yaşadıklarımızı, bildiklerimizi pek paylaşmadığımız bir gerçek. Paylaşsak, inandırıcı olamayacağını biliyoruz; çünkü toplumsal algıların nasıl biçimlendirildiğinin farkındayız.

Kendi rakamlarımızla değil; küresel, bağımsız, uzman kuruluşların verileri ile anlatalım.

Vereceğimiz rakamlar, bizim uydurmamız değil! Kayıtdışı sosyal medya entrikaları ile hiç bir biçimde ilgisi yok! Gerçeğin tıpkısı, olması gerekenin üstelik altında rakamlar.

Dünyanın en güvenilir sosyal medya veri araştırma kuruluşu boomsocial verileri ile bigazete.com.tr hangi noktaya ulaştı, onu paylaşalım.

bigazete.com.tr; sosyal medya beğeni sayısında Türkiye sıralamasında 67. sıraya yükseldi.

bigazete.com.tr; sosyal medya takipçi artışında Türkiye’nin 21. haber sitesi.

Bunun anlamı da şu: Artış hızına bakıldığında, Türkiye’nin İlk 50 haber sitesi içine girmek üzere.

bigazete.com.tr; bir yıla yakındır 300 binden fazla okura ulaşıyor.

Bu başarı elbette bizim için bir ödül. Biga’yı 12 yılda, bir medya merkezi noktasına getirdiğimize dikkat çekiyoruz.

bigazete.com.tr; yasal, tescilli bir Biga markası, Türkiye’nin medya markası, sanal dünyanın etkili bir adresi. Bu noktaya nitelikli haberleri ve yorumlarıyla, emekle, bilgiyle, deneyimle geldi. Güvenilir yayın politikasıyla geldi. Üstelik sayısız teknik aksaklıklara karşın…

Biga’daki bir takım odakların baskı ve saldırılarına karşın bu noktaya ulaştı. Gerçekte kendilerine düşman bu odaklara karşın var oldu, güçlendi, etkinliğini artırdı.

Biga, Çanakkale ve Marmara Bölgesi ağırlıklı haber yelpazesine, hepspor.net spor ekini kattı. Yerel ve bölgesel amatör sporları, Türkiye’de hiç bir medya organında bulunamaz biçimde, profesyonel sporların yanına, hatta önüne çıkardık. Okul sporlarını bile Türkiye’de ilk kez hepspor.net ile medya gündemine taşıdık.

Ne mi oldu?

hepspor.net; iki yaşına bile gelmeden 10 binin üzerinde düzenli okura ulaştı. Okur artışı her gün gözle görünür biçimde artıyor. Üçüncü yaşını kutlarken, en az 30 bin düzenli okuru olacağını, rahatlıkla şimdiden söyleyebiliriz.

hepspor.net; boomsocial verilerine göre sosyal medya takipçi artış hızında, bigazete.com.tr’nin bile önüne geçti. Türkiye’nin en hızlı büyüyen 9. Haber sitesi noktasında. Buna karşın biz onu bigazete.com.tr’nin “spor eki” olarak sürdüreceğiz. hepspor.net de bir Biga markasıdır.

Peki…

Haber ajansları, server (sunucu), bilişim-yazılım teknolojik destekleri, habere ulaşma, yönetim ve işletme gibi Biga ölçeğinde çok büyük sayılacak maliyetlerini karşılayamayan böyle bir medya yapısında, neden ısrar ediyoruz?

Neden onbinlerce sözde medya organı kimliğinde internette kayıtdışı dolaşan web siteler gibi davranmıyoruz?

Neden çalıntı ve kırpıntı haberlerle ilgimiz yok?

Neden internette herkesin açabileceği beleş web site yapısı kullanmıyoruz?

Neden her ay terabaytlık yüklü server bedelleri ödüyoruz?

Neden haber ajanslarına aboneyiz?

Neden vergi mükellefiyiz, SGK mükellefiyiz, marka tescilliyiz, sanayi ticaret odası üyesiyiz?

Neden yurttaştan 7 kat pahalı su kullanıyor, neden sınırsız fiber optik bedelleri, elektrik bedelleri ödüyoruz?

Neden son sınıra kadar basın özgürlüğünü kullanmaya çalıştığımız için mesaimizi sık sık adliyede geçirirken, vicdanımız ve sabıkamız temiz?

Neden “yazarım ha!” gibi adice şantajlarla anılmıyoruz?

Neden kapı kapı gezip “ne olur bize reklam verin” diye yalvarmıyoruz?

Bunların tümünün, tek bir yanıtı var!

Biz evrensel değerlere sahip bir medya üretim merkeziyiz. Hedef kitlesine ulaşmak isteyen, buralarda zaten onda birimiz etkinlik ve yaygınlıkta bir medya organı bulamaz.

bigazete.com.tr ve onun spor eki hepspor.net; Biga markasına, medya alanında saygınlık kazandırdı ve bu saygınlığını çakallara da meze yaptırmayacaktır.

Gerçek şu ki, Biga’ya en büyük maddi ve manevi bedelleri göğüsleyerek kazandırdığımız yayın organımız biga-rehberi.com dur.

biga-rehberi.com; artık başını yukarıya kaldırdı, hızla gelişiyor, vazgeçilmez bir başvuru adresi haline geliyor.

biga-rehberi.com ile Biga’ya hayal edilemeyecek denli katkılar vermek için ödediğimiz maddi bedelleri hesaplasak, bugün olmayan yazlığımızın önünde, olmayan teknemizle balık tutuyor olurduk. Tükettiğimiz emek, bilgi, deneyimi ise hesaplamak olanaksız. Normal insanların “safsınız siz” diyeceği kadar olağan dışı büyüklükte.

Bu açıklamayı, herkesin ulaşabileceği ve sürekli duracak biçimde yayınlıyoruz.

Hiç kimse bigazete.com.tr, hepspor.net ve biga-rehberi.com varlıklarını tartışma cüretine kalkışmasın, izin vermeyiz. Son zerresine kadar onurla üretildiler. Bizim öküzümüzün altında buzağı yok! Onurumuza söz söyletmeyiz.

Lütfen bundan sonra içerikleri tartışınız, yorumları tartışınız ve hatta böyle davranmanızı da biz öneririz. Eleştirilerden, uyarılardan gelişme üretilir. 

Bugün anlatmayı başaramadıklarımızı, zamanla büyük çoğunluk “çok haksızlık etmişiz” diyerek anlayacaktır. Özür dilemesini bilenlere, içtenlikle halka açık dileyenlere de asla ilkel intikam duygusuyla davranmayız. Herkes yanlış yapabilir, içtenlikle ve ders alarak özür dilemek, kimseyi küçültmez.

Biz Bigalıyız ve evrenimiz sonsuz, evrene Biga’dan bakıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 14:35
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER