Gider: Fen Lisesi kontenjanıyla ilgileniyoruz

0

banner1
Gider: Fen Lisesi kontenjanıyla ilgileniyoruz
banner2
banner3

Milli Eğitim Bakanlığı\\\'nın sınavla girilecek orta öğretim kurumları listesinde yer alan Biga Atatürk Fen Lisesi\\\'nin öğrenci giriş kontenjanını 120\\\'den 90\\\'a indirmesi ile ilgili tepkiler sürerken, sorunu Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider\\\'e sorduk.

Kurulduğu günden beri mevcut anadolu liseleri binalarına sıkıştırılan ve halen Biga Atatürk Anadolu Lisesi binasında eğitim ve öğretim veren Biga Atatürk Fen Lisesi, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı\\\'na inşaatı bitmek üzere olan yeni okul binasına taşınacak. İçdaş tarafından yapılan üzerine İçdaş Biga Fen Lisesi yazan 24 derslikli, laboratuvar üniteleri gibi donatıları bulunan yeni fen lisesi binası, hemen karşısında öğrenci yurdu ve kapalı spor salonu ile ayrıcalıklı bir konuma ulaşıyor.

Sığıntı olduğu dönemlerde 120 öğrenci kontenjanı bulunan Biga\\\'daki fen lisesinin, 720 öğrenci kapasiteli yeni binasına geçerken kontenjanını 90\\\'a düşürmeyi, Bigazete ilk haberinde \\\"Milli Eğitim Bakanlığı\\\'nın kendi binasından haberi yok\\\" diye yazmıştı. Her yıl en az 180 öğrenci kaydetmesi gereken Biga\\\'daki fen lisesinin, yeni adıyla İçdaş Fen Lisesi binasının en az 2 katı kapalı kalmakla karşı karşıya.

Konuyu yakından bilen, Biga\\\'ya her geldiğinde fen lisesi binasında incelemeler yapan Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider\\\'e, anne ve babasını ziyareti sırasında ulaştık. Gider sorumuz üzerine şöyle dedi:

\\\"Biga\\\'daki fen lisemizin kontenjan sorunu ile ilgileniyoruz. İnşallah çözeceğiz.\\\"

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2018, 19:18
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER