İbretlik Biga KHGB Meclisi seçimi

0

banner1
İbretlik Biga KHGB Meclisi seçimi
banner2
banner3

CHP\\\'nin Çanakkale İl Genel Meclisi Bigalı Üyesi Rıdvan İpek, \\\"Görev süremizin son Biga Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisi seçimi var, yine aday olacağım\\\" dediğinde gülümsemiştik.

Biga\\\'nın 108 köy muhtarı arasında, mevcut koşullarda olsa muhtarlık yapmaya çalışan çok çok 30 muhtar var. Kalanı Erdoğan\\\'ın köylerdeki temsilcisi durumunda. Rıdvan İpek\\\'e \\\"Boşuna aday oluyorsun. AK Parti İl Genel Meclisi üyeleri bile Erdoğan\\\'a onlardan daha yakın değil, onlar da muhtarlardan çekiniyorken, seni neden seçsinler?..\\\" dedik. Üstelik Rıdvan İpek\\\'in arkasında duran bir CHP Biga İlçe yönetimi de yok. Seçildiği günden bu yana bu gerçeği, partisinin Biga Belediye Başkanı ve onun atadığı ve şimdi de 2. sıra CHP Milletvekili Adayı yaptırdığı ilçe başkanına her şirinlik ettiğinde ısrarla anımsatmıştık.

Rıdvan İpek siyasette son günlerini yaşarken, ısrar etti ve Biga Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisi seçimlerine yine girdi, \\\"Bu kez muhtarlar bana oy verecek\\\" dedi.

Divan sağlama alınmış. Kaymakam göstere göstere oy kullanıyor. Oy verme kulübeleri tepesinde kamera...

Salonda AK Parti Biga ilçe Başkanı ve ekibi, adayı bulunmayan İyi Parti yönetimi orada. CHP\\\'den partiyi temsil niteliği taşıyan bir Tanrı\\\'nın kulu yok.

Seçim yapıldı, AK Parti\\\'li İl Genel Meclisi Üyeleri Bülent Korkmaz ve Nihat Borazan seçildiler. Rıdvan İpek, beyhude çabasında yine hüsrana uğradı. Romantik partili siyaseti biteli yıllar oldu, Rıdvan İpek bunu bir türlü anlayamadı. Anlayamayan Biga\\\'da, Çanakkale\\\'de ve Türkiye\\\'de o kadar da CHP\\\'li var ki... 

Kendi partin yaptırmıyorsa, parti siyasetinde ısrar etmeyeceksin. Gel de anlat Rıdvan İpek\\\'e... Şimdi kalkar bir de ilk yerel seçimlerde yine İl Genel Meclisi Üyesi adayı olur. Diğer CHP\\\'li İl Genel Meclisi Üyesi Ünsal Öntürk de orada. Yılların muhtarı, yılların İl Genel Meclisi Üyesi. Ne diyor? \\\"Bu koşullarda aday olunmaz, İl Genel Meclisi Üyeliği\\\'ne de bir daha aday değilim.\\\"

Siyaset, umutla yapılır dense de, önce açık ve seçik, ilkeli yapılır. İstenmediğin partiyi senin sanıyorsan, parti içinde açık muhalefet edersin, ya da partiden ayrılır bağımsız mücadele edersin. Hazır bir de partinden belediye başkanını eleştirdin diye \\\"Kınama Cezası\\\" yemişsen...

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2018, 17:54
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER