Işık neyle övünüyor? Şehir Parkı, Özkan projesi

Ey taklitçi! Yiğidi öldürebilirsin, ama hakkını yemeyeceksin.

banner1
Işık neyle övünüyor? Şehir Parkı, Özkan projesi
banner3

Biga Belediyesi'nin CHP etiketli Başkanı İsmail Işık'ın yalan, dolan, çalıntı, kırpıntılarla kendini adeta "Biga'yı ihya eden kişi" gibi göstermesini, bir belgeyle daha deşifre edelim.

2004 -2014 yılları arası Biga Belediye Başkanlığı yapan AK Partili Mehmet Özkan'ın, "Biga Kent Park" projesi; imar uygulamaları yargı sürecinin uzaması nedeniyle 2014 yılı sonrasına kalınca, Bigalı'yı balık hafızalı sanan CHP etiketli Belediye Başkanı İsmail Işık tarafından uygulandı. Işık, Biga Kent Park projesini "Benim projem" diye sürekli beynimize kazımaya başladı. Şu andaki seçim kampanyasının da, en önemli kozlarından biri Biga Şehir Parkı Projesi.

Uygur Türkçesi'nden gelen "Kent" kavramını kullanan AK Partili Mehmet Özkan ve onun projesini Pehlevice, Ermenice "Şehir" adıyla değiştirerek araklayan bir halka saygısızdan söz ediyoruz. İki projenin de görüntülerini paylaşıp, "Yeşil Alan" nedir, "Betonlaşma" nedir, anlı şanlı sosyal demokratlara, çevrecilere, doğal yaşamı korumacılara "Yüreğiniz yetiyorsa yanıt verin!" diyoruz. Bu arada, İsmail Işık'ın Şehir Parkı yapımı sırasında kestiği güzelim ceviz ağaçlarını, yaşam alanları yok edilen sincapları da bizim gibi anımsayanlara "Bunları da mı unuttunuz?" diyoruz.

Biga Belediyesi 2009 yılında bir revizyon imar planını meclisinden geçirmişti. Revizyon İmar Planı sonrası, bugün içinde Biga Atatürk Fen Lisesi, Biga Şehir Parkı, Biga Ticaret ve Sanayi Odası'nın da bulunduğu adadaki arsalar nitelik değişikliklerine uğratmıştı. Belediye, daha sonra 18. Madde Uygulaması yaparak, adadaki arsaları, "sahiplerinn haklarını da dikkate aldık" diyerek ölçeklendirmiş ve yerleri de bu durumda değişmişti. Hak sahiplerinden bazı yurttaşlar, kendi beklentileri açısından beğenmedikleri uygulamayı idare mahkemesine götürmüştü. Hukuki süreç uzamış ve hala da tam olarak çözülmüş değildir.

Buna karşın Mehmet Özkan 2014 seçim kampanyası vaad kitapçığında, Biga Kent Parkı projesine yer vermişti. Mehmet Özkan seçimi yitirdi, yerine CHP etiketli İsmail Işık seçildi ve aynı yere Biga Şehir Parkı'nı yaptı. Kamu yönetiminde önemli ilklerden biri olan "Devlette devamlılık vardır" anlayışını park projesini betona boğacak biçimde değiştirerek sürdürmesi tartışılır. Tartışılmayacak şey, başkalarının başlattığı, altyapısını yaptığı projeleri "Bu benim projem" diyerek tek başına sahiplenmeyi ahlaki bulmuyoruz. Oysa... Bigalı olarak beğenmeyip değiştirdiğimiz Mehmet Özkan, Kapalıçarşı'yı seçim vaadleri kitapçığına eklerken, kendinden önceki CHP'li Belediye Başkanı Şükrü Kemerli döneminde kaba inşaatın yapıldığını ve kendisinin tamamlayacağını belirtiyor.

-Haber fotoğrafında Mehmet Özkan'ın yemyeşil Biga Kent Park projesi

-Aşağıdaki ise beton ve sentetik kauçuk İsmail Işık Biga Şehir Parkı uygulaması.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 17:40
banner4
YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal sor
kemal sor - 6 ay Önce

Basın tarafsız olmalı,haberin üstünde akp adayının reklamı(?) var,hay sizin yapacağınız gazeteciliğe.

Ahmet beslen
Ahmet beslen - 6 ay Önce

Yalan makinesine bağlasan trafoyu patlatir al Allah

nurettiin gür
nurettiin gür - 6 ay Önce

teşekkürler adil bey oparsel ve adalarda 18. uygulaması yok geçici yasa maddeleri var.

Adil Korkut
Adil Korkut - 6 ay Önce

Cehaletin bilgiçliği, Kemal Sor'un yaptığı gibi oluyor: Aday gösterilmeyen ve seçim kampanyalarında bile görüntüsüne rastlanmayan geçmiş dönem belediye başkanı ve geçmişe ait bir fotoğrafı paylaştık. HABERİ OKUMADAN, ANLAMADAN YORUM YAPMAK... Diyecek bir şey yok. Yurdum cahilleri artık tümüyle gazeteci oldu ve hala YÖK bizim şu iletişim fakültelerini, en azından Gazetecilik bölümlerini hala kapatmıyor.

nurettin gür
nurettin gür - 6 ay Önce

yerel yönetime dir sözüm ne kamyon garajı nemuhtarlar derneği yerleri elinizdeki 18.in içinde değil eğer yasa izin verse oraların geçici maddelerini söylicem.

SIRADAKİ HABER