Kocabaş Çayı Biga kent içinde taştı

Kocabaş Çayı'ndaki taşma Islah çalışması yapılmayan kent içi otoparklar bölümünü tehdit ediyor.

banner1
Kocabaş Çayı Biga kent içinde taştı
banner3

Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk ve kar yağışlı havanın ardından gelen lodos fırtınası, beraberinde yağmuru getirdi. Sağanak yağış ve eriyen karlar Yenice ve Çan ilçelerinde su taşkınlarına sebeb oldu.

Biga'da dün yükselen Kocabaş Çayı debisi bugün ( 11 Ocak 2019 Cuma) taşmaya başladı. Kocabaşçayı yatağındaki ıslah çalışmaları biterken, Biga kent içinde ıslah yerine, dar ve alçak perde ile idare edilmesi, kent içi açık otoparkın boşaltılmasına neden oldu.  

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre bugün ve yarın yağışlar devam edecek. Önümüzdeki hafta yine bir soğuk hava etkisi ile yağışlar kar şeklini alacak. Biga'nın yüksek kesimlerinde kar kalınlığı yer yer bir metreyi bulmuştu. Kazdağları'nda yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşım durma noktasına gelmişti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Marmara Bölgesi'nde kuvvetli yağış uyarısında bulundu;

"Kıyı Ege’de sabah saatlerinden bu yana etkili olan çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yarın da (Cuma); İzmir, Aydın, Muğla, Manisa ve Balıkesir ile Çanakkale'nin güney ilçelerinde 40 ila 75 kg/metrekare kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli gerçekleşmesi tahmin edildiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 22:18
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER