Mezarlık satışı beceriksizliği Çavuşköy'e yaradı

0

banner1
Mezarlık satışı beceriksizliği Çavuşköy'e yaradı
banner2
banner3

Biga Belediyesi\\\'nin tam tanımıyla \\\"beceriksizlik\\\" olan Çavuşköy Mezarlığı\\\'nı tarla sanıp satışa çıkarması olayı, kapandı. Biga Belediyesi satış kararı aldığı tarlalar içinden mezarlığı çıkardı, diğerlerini satacak.

Biga\\\'nın Çavuşköy Mahalle Muhtarı Süleyman İlhan, Bigazete\\\'ye gelerek \\\"Biga Belediye Başkanı beni hedef gösteriyor, ama bu doğru değil\\\" diyerek süreci açıklama ihtiyacı duyduğunu söyledi. Anlattıklarını aynen paylaşalım:

\\\"Biga Belediyesi\\\'nin köyden mahalleye dönüşüp muhtarlık varlıklarının belediyeye devri ile ciddi miktarda gayrimenkulümüz Biga Belediyesinin oldu. Bu gayrimenkullerden tarla niteliğinde olanları satışa çıkarınca, baktım, içlerinden biri bizim köy mezarlığımız.

Günlerden 6 Aralık 2017 Çarşamba sabahı. İşte size cep telefonumdan gösteriyorum.

Saat 08:44\\\'te Biga Belediye Başkan Yardımcısı ve köyümüzün eniştesi olan Ayhan Bağcı\\\'yı aradım. \\\"Konu beni aşar\\\" dedi.

08:54\\\'te Biga Belediye Başkanı İsmail Işık\\\'ı aradım. Bakın telefonda konuşma süresi var, ama o konuşmadı şoförü meşgul olduğunu söyledi.

09:00\\\'da Başkan sekreterini aradım. \\\"Makamında yok, gelince iletirim\\\" dedi.

09:04\\\'de CHP Biga İlçe Başkanı Özgür Ceylan\\\'ı aradım, konunun köyde duyulduğunda sorun olacağını acilen başkana ulaşmamı sağlamasını istedim. İlgileneceğini söyledi telefonu kapattı.

09:24\\\'te Ankara\\\'yı, TBMM\\\'yi, CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz\\\'ün sekreterine ulaştım. \\\"Bakalım\\\" dediler.

09:32\\\'de CHP Genel Merkezi\\\'ni aradım. Yerel Yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısının sekreterine anlattım, \\\"Bir bakalım\\\" dediler.

Kimse \\\"Devreye gireyim, hemen başkanla görüştürelim\\\" demedi ve kalktım Biga Belediyesi önüne gittim.

Saat11:00 olmuştu. Belediye Başkanı\\\'nı orada yakaladım ama bana \\\"Seninle konuşmama gerek yok, meseleyi biliyorum\\\" gibi bir şeyler söyledi ve benimle görüşmedi.

12:00\\\'de Ak Parti Biga İlçe Başkanı Ahmet Şahin\\\'i buldum ve onunla görüştüm. O zaten meclis üyeleriyle satılan tarlalarla ilgili çalışmasını yapmış. Benimle de konuştuktan sonra, kendi sosyal medya sayfasında satış kararı belgesini paylaştı.

Saat 13:39\\\'da son bir kez Biga Belediyesi\\\'nde Müdür Abdullah Erden\\\'i aradım \\\"Yanlışlık yapmışız\\\" dedi.

Siz aradığınızda artık ok yaydan çıkmıştı. Bigazete haberinde hiçbir eksik veya yanlış yok, üstelik yaşananları bu kadar ayrıntılı ve doğru biçimde yazan da olmadı.

Ben elimden geleni yaptım, siz doğruları yazdınız. Neden hedefe konduğumuzu hiç anlamıyorum.\\\"

Bigazete olarak, Biga\\\'da bu tür şeyleri öyle kanıksadık ki, Çavuşköy Muhtarı demek ki ilk kez yaşıyor. Bigazete, bağımsız olmayan devlet yayın organı ile kamu reklamları ile beslenen İstanbul medyasının bedava reklam alanı değildi. Ak Parti İlçe Başkanı\\\'nın daha sonra gönderdiği basın bültenini de bu nedenle \\\"haber değeri yok\\\" diye yayınlamadık.

Biz yine de kişileri bir yana bırakıp, bağımsız tavrımızla olaylara odaklanmamızı sürdürelim.

-Belediye Başkanı köye gelmiş ve \\\"köyle ilgileniyoruz\\\" demiş. İlgilenmeye başladı mı?

-Bugüne kadar şikayetlerim vardı, verilen sözler yerine getirilmiyordu. Mahalleye giriş olan köprü karanlık, yollar bozuk, yağmur drenajı çalışmaları aksıyordu. Mezarlık haberi sonrası artık hepsi çözülmeye başlandı. Biga Belediyesi o günden itibaren Çavuşköy Mahallesi\\\'nde çalışıyor ve artık hiç bir şikayetim kalmadı.

-O halde gözünüz aydın! \\\"Bir musibet bin nasihatten evladır\\\" denir ya, Çavuşköylü mezarlığını kurtardı, altyapı çalışmalarına da kavuştu. Haberimiz amacına ulaşmış demek ki...

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2017, 17:11
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER