Mutsuz Biga Yazıları başlıyor...

0

banner1
Mutsuz Biga Yazıları başlıyor...
banner2
banner3

Biga\\\'da gerçek anlamda yerel gazetecilik yapılmadığı için, 13 yıl önce ilk kez Bigazete ile tanışan Bigalı \\\"vay canına?\\\" şaşkınlığı yaşamıştı.

İstanbul medyasından doğduğumuz topraklara dönmüş, hiç niyetimiz yok iken yerel medya üretmeye zorlanmıştık. Mesleğin gereğini yapıyorduk ve biz de gösterilen akıl dışı tepkilere şaşırıp kalmıştık.

Türkiye\\\'nin en batısında, Tanrı vergisi üretkenlikte bir iklim ve coğrafyada kollar kırılıyor yen içinde kalıyor; ağlayan gözyaşını içine dökerken, gücü ele geçiren hoyratlaşıyor, eğitim düzeyi yüksek insan bolluğunda birileri de çıkıp \\\"durun bir hele\\\" bile demiyor...

Bigazete olarak yapmaya başladığımız ise öyle abartılacak bir şey de değildi. Müthiş bir gazetecilik yaptığımız iddiamız da hiç olmadı. Dediğimiz tek şey \\\"Biga gerçek gazetecilik ile tanışmamış\\\" idi. Önceliğimiz de, güç sahiplerine \\\"Şu işleri bir saydamlaştırın, herkes bilsin\\\" mesajı veren, üstü örtülen olayları haberleştirmek. Yarası olan gocunacağı için, Bigazete\\\'nin yarası olmayanların sahip çıkacağı bir medya organı konumunda varlığını sürdüreceği umudundaydık.

Biga\\\'da merkezi ve yerel kamu birimleri yöneticilerinin yok saymalarına, onların uydusu bazı sivil toplum kuruluşları yöneticilerinin ve elbette cemaat, tarikat vs. yapıların düşman ilan etmelerine karşın var olduk. Yok edemediler, edemezlerdi de... Yalnızca ekonomik baskılarına değil, habere ulaşmamızı engelleyen ambargolarına karşın; yine de büyüdük. Okur sayımız, sosyal medya takipçi sayımız, rakipsizliğimizi de açıkça gösteriyor.

Neyse... Uzatmayalım...

Biga\\\'ya daha fazla uzak durmayacağımızı, Kurban Bayramı\\\'ndan sonra merceğimizi Biga\\\'ya da çevireceğimizi şu anda duyurmuş oluyoruz.

Yarası olanlar şimdiden gocunabilir.

Ömrümüzün tükendiğini sananlar da bu arada erkenden kalp krizi geçirmesin. Bize yapılanlar için ettiğimiz dua hiç değişmedi:

 

\\\"Kör olasın demiyorum, kör olma da gör...\\\"

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2018, 15:37
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6