Şehit Ercan Yaz Z Kütüphane Biga'da açıldı

0

banner1
Şehit Ercan Yaz Z Kütüphane Biga'da açıldı
banner2
banner3

Emniyet Genel Müdürlüğü Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında, Biga ilçe merkezindeki Çiçeklidede Özel İdare Ortaokulu\\\'na yapılan Şehit Polis Ercan Yaz Z Kütüphanesi törenle açıldı.

Zenginleştirilmiş Kütüphane adının kıslatılmışı olan Z Kütüphane, bilgiye erişimde fırsat eşitliği, sesli ve elektronik kitaplar, modern ve estetik tasarım, pedagojik uygunluk, taşınabilir raflar, ahşap ve kumaşla kaplanmış duvarlar ve okuma zevki uyandıran ortam özelliklerine sahip. Milli Eğitim Bakanlığı\\\'nın proje olarak sunduğu Z Kütüphane\\\'nin, halk, okul, e-kütüphane gibi türlerin ötesinde olduğu savunuluyor.

Kütüphane açılışına Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Emniyet Müdürü Alaaddin Tekin, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin, Okul Müdürü İlyas Şen, Şehidin ablası Pakize Özek, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen çalışmaların önemli ayaklarından bir tanesi olan zenginleştirilmiş kütüphanenin açılışının memnuniyet verici olduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan , \\\" Z kütüphaneye 6 Temmuz 1997 tarihinde Şırnak\\\'ta görevdeyken içinde bulunduğu zırhlı aracın devrilmesi neticesinde şehit olan Biga 1967 doğumlu Polis Memuru Ercan Yaz\\\'ın ismi verilerek öğrencilerin kullanımına açılmıştır\\\" diye konuştu.

Konuşmaların ardından kütüphane törenle açıldı. Ardından davetliler, kütüphaneyi gezdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2018, 19:14
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6