Dopingli sporcular için borç ödeme fırsatı: Survivor

0

banner1
Dopingli sporcular için borç ödeme fırsatı: Survivor
banner2
banner3

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer\\\'in soru önergesine yanıt veren Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bal, üstün başarıları nedeniyle ödüllendirilen, ancak daha sonra dopingli oldukları belgelenen sporculara verilen ödüllerin geri alınacağını açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Bak, CHP\\\'li Gürer\\\'in dopingli sporcular listesi ile ilgili sorusuna ise \\\"Doping kontrol işlemlerine ait istatistiksel raporların sadece Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu tarafından kamuoyuna açıklanabildiği\\\" şeklinde yanıt verdi.

Doping yaptığı tespit edilen atletler ve antrenörlere, Türkiye Atletizm Federasyonu Disiplin Kurulu Başkanlığı\\\'nca cezai işlem uygulandığını bildiren Bakan Osman Aşkın Bak, “2010 yılından itibaren, üstün başarı göstermeleri nedeniyle ilgili mevzuat hükümlerine göre Spor Genel Müdürlüğünce ödüllendirilen, ancak daha sonra doping yaptığı tespit edilen Türkiye Atletizm Federasyonu\\\'na bağlı sporculara verilen ödül tutarının geri alınması için başlatılan idari ve hukuki işlemler devam etmektedir” açıklamasında bulundu. 

 Televizyon izleyen yurttaşların reyting rekorları kırdırdığı Survivor yarışmasında, dopingli sporcuların da sıkça yer aldıkları biliniyor. Yarışma programına katılan eski milli sporcuların içinde, dopingli oldukları için sporddan uzağa düşenlerin varlığı da giderek artıyor. Aldıkları ödülleri iade etmekle karşı karşıya olan bu sporculara, Acun Ilıcalı\\\'nın, yarışma aracılığıyla ciddi destek verdiği görünüyor. 

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu\\\'ndan, bugüne dek Survivor yarışmasına katılnalar gibi bazı isimler dışında dopingli sporcular listesi açıklanmadı ve bu liste kamuoyuna da yansımadı. Tümü yayınlanırsa, ödülleri geri alınacak dopingli sporculara destek programı haline gelen Survivor dışında da yeni yarışma programları için, hazırlıklar da başlatılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2018, 10:29
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER