Hanım ninenin 112. yaş günü pastası

0

banner1
Hanım ninenin 112. yaş günü pastası
banner2
banner3

Kocaeli\'nin Kartepe ilçesinde belediye tarafından evlat özlemi çeken yaşlıların temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kurulan \"Alo Evlat Hattı\" ekibi, Hanım Topal\'ın 112\'nci yaş gününü kutladı.

Belediye tarafından, \"İhtiyacınız olduğunda evladınız kapıda\" sloganıyla oluşturulan \"Alo Evlat Hattı\" (371 11 71) ekipleri, 112  yaşına giren Topal\'a doğum günü düzenledi.

\"Alo Evlat Hattı\" personeli, Uzunbey Mahallesi’ndeki evinde ziyaret ettikleri Topal\'ı yeni yaşından dolayı kutladı. Topal, üzerinde \"Hanım annemiz 112 yaşında\" yazılı pastanın mumlarını üfleyerek söndürdü, daha sonra ikram edilen pastadan yedi.

Sürpriz doğum günü kutlaması dolayısıyla duygulu anlar yaşayan Topal, \"Evlatlarım, bana belki ömrümün son günlerinde bu mutluluğu tattırdınız. Cenab-ı Allah sizlerden, büyüklerimizden razı olsun. Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez evladımın ve sizlerin de Rabbim yar ve yardımcısı olsun. Ömrümüzün son deminde beni mutlu ettiniz, Allah da sizin yüzünü güldürsün.\" diye konuştu.

Eşi 40 yıl önce vefat eden 6 çocuk ve 25 torun sahibi Hanım Topal, \"Bu kadar dinç kalmamın sırrı, küçük yaşımdan bu yana namazımı aksatmadan kılmam ve orucunu hiç bırakmadan tutmamdır.\" dedi.

\"Alo Evlat Hattı\" ekipleri Hanım Topal\'a sıcak yemek ve ev temizliğinde yardımcı oluyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2017, 20:14
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER