3 köye kapalı sulama sistemi

0

banner1
3 köye kapalı sulama sistemi
banner3

AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 2016 yılı yatırım programına alınan projeleri paylaştı.

AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan\'nın yaptığı açıklama şöyle:

Çanakkale Orman ve Su İşleri yatırımlarından büyük pay almayı 14 yılda olduğu gibi sürdürüyor. Çan Koyunyeri, Lapseki Alpagut ve Gelibolu Fındıklı Köyleri, kapalı sistem sulamaya kavuşuyor.
Çanakkale yatırımlarını Ankara’da ilgili bakanlıklarda sürekli takip ettiklerini, ve sonuç aldıkça paylaştıklarını belirten Turan, \"Çan Koyunyeri, Lapseki Alpagut ve Gelibolu Fındıklı Köyleri kapalı sistem sulamaya kavuşuyor. Yaklaşık 30 yıldır sulama hizmeti veren sulama tesisleri Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün 2016 yılı yatırım planına alındı. Kapalı sistem sulamaya dönüştürüldüğünde net 663 hektar alan modern sulama teknikleriyle sulanacak. Artık su kayıpları yaşanmayacak ve çiftçilerimiz daha modern bir tarımsal üretim gerçekleştirmiş olacak. Daha fazla köyümüzün kapalı sistem sulamaya geçmesi için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Koyunyeri, Alpagut ve Fındıklı Köylerimize hayırlı olsun\" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2016, 16:20
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER