38 yılllık başkan koltuğu kayınçoya bıraktı

0

banner1
38 yılllık başkan koltuğu kayınçoya bıraktı
banner2
banner3

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği\\\'ni 38 yıldır akraba ve yakınları ile yöneten Mustafa Vurucu, dün (27 Mayıs 2018 Pazar) yapılan genel kurulda aday olmayarak, adeta \\\"Ben istemezsem değiştiremezsiniz\\\" mesajı vererek görevi bıraktı.

Tek liste ile girilen seçimi, Mustafa Vurucu\\\'nun genel sekreteri ve baldızının oğlu olan Ünal Özcan kazanmış oldu. Ünal Özcan genel kurul konuşmasında, çoğu Vurucu hısım ve akrabası olan birliğin mevcut personeliyle çalışmayı sürdüreceğini açıkladı.

Seçim öncesi yapılan pazarlıklar sonucu Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur yönetim kuruluna girerken aynı zamanda Başkan Vekili koltuğuna oturdu. Mustafa Vurucu\\\'nun Biga\\\'daki ekibinden Biga Umum Kahveciler Odası Başkanı Ahmet Ünal ise denetleme kurulunda yer aldı.

Aylardır süren seçim operasyonunu Erdoğan\\\'ın adeta Çanakkale Şubesi olan Çanakkale Kent Konseyi Başkanı, Çanakkale Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı, Halileli Köyü Muhtarı ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Engin Kandemir yürüttü. Birlik Başkanı seçilen Ünal Özcan da zaten onun başkanı bulunduğu odanın başkanvekili.

Yıkılması olanaksız Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Çanakkale Bölge Birliği Başkanı İbrahim Ejder\\\'i devirmek için yola çıkmış görünen ekibin hedefinin, Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yönetimini hısım - akraba ilişkileri ile sürdürmek olduğu, o günlerde bigazete.com.tr\\\'de \\\"Çanakkale\\\'de Ejder görünümlü Vurucu operasyonu\\\" başlıklı haberimizde yazdıklarımızın günü geldi ve ortaya çıktı.

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği\\\'nin yeni yönetim kurulu üyeleri şöyle oluştu:

İbrahim Mutur: Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı

Mehmet Ali Demir: Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı

Ahmet Nalbant: Gelibolu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı

İbrahim Demirtaş: Bayramiç Marangozlar Odası Başkanı

Emin Görgün: Çan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı

Türker Demirhan: Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı

Denetim Kurulu: Ahmet Ünal, Halil Öner, Fatih Tok

Disiplin Kurulu: Engin Kandemir, Ayhan Engin, Mehduh Acar

\\\"ÇanakkaleÇanakkale\\\'de Ejder görünümlü Vurucu operasyonu
Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği için başlayan kavga, kazanılması olanaksız Kefalet Kooperatifleri 8. Bölge Birliği seçimi makyajlı yürütülüyor.
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2018, 11:56
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER