Ayhan Gider kuyuya bir taş attı...

0

banner1
Ayhan Gider kuyuya bir taş attı...
banner2
banner3

Bütünşehir yapılmamış illerde İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisi bir tür ilin parlamentosu görevini üstlenir. Her ne kadar Valiler Olağanüstü Hal Valisi yetkileri ile donatılmış olsalar da, valiliğin ne anlama geldiğini bilen valiler il genel meclisini önemserler ve birlikte uzlaşarak çalışmaya özen gösterirler.

İşte bu yüzden, siyasi partiler il genel meclisi üyesi adaylarını belirlerken, kırsalda oy potansiyeli yüksek ancak eğitim düzeyleri önemsenmeyen ağır abi adayları seçilecek yerlere koyarlar. Bu durum il genel meclislerinin erkek meclisleri olmasının en önemli sebebidir. Özellikle sağ ve muhafazakar partilerde egemen yaklaşım budur ve Türkiye bugüne dek kendisini yönetemeyen çok sayıda il genel meclisi üyesi görmüştür.

İl Genel Meclisi’ne Kadın Üyeler Geliyor

Yıllarca Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği yapan Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, TBMM’de Bayramiç Kadın Kolları’nı konuk etti. Milletvekilli adaylığı sürecinde kadınların siyasette daha ön sıralarda olması gerekliliği konusundaki sözlerini hatırlatan Gider, “İl Genel Meclisi’nde seçilebilecek sıralardan kadın adayların çıkması için gereken gayreti göstereceğiz” dedi.

Ak Partili Milletvekili Ayhan Gider, Bayramiç Kadın Kolları’nı TBMM’de ağırladı. Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan ve Ak Parti Bayramiç İlçe Başkanı Mehmet Demirsöz’ün de yer aldığı toplantıda konuşan Gider, kadınların siyaset içerisinde daha etkili olduklarını ifade ederek büyük siyasi hareketlerin güçlerini kadınlardan aldığını belirtti. Ak Parti’nin kadın kolları açısından tüm dünyaya örnek olacak çalışma ve başarılara imza attığını dile getiren Gider; “Kadın Kolları’nın inanmadığı ve arkasında durmadığı siyasi hareketlerin de adayların da başarılı olma şansı yok. Bu nedenle kadın kollarımızın çalışmalarından dolayı son derece gururluyuz” dedi.

“Sözümün takipçisiyim”

Milletvekili adayı olduğu dönemdeki sözlerini hatırlatan Gider; “Aday adayı olduğu süreçte de adaylık sürecinde de Ak Parti Kadın Kolları yoğun bir emek sarf etti. O dönemde sizlerle hep beraberdik ve milletvekili seçildikten sonra da bu birlikteliği koruduk. Sizlerin, kadınların artık siyasette daha ön planda olması ve il genel meclisi ile belediye meclisleri gibi yerlerde Ak Partili kadınları görmemiz gerektiğini anlatmıştık. Adaylık sürecinde ne söylediysek, bugün de o sözlerin arkasındayız. Belediye meclislerinde artık sizleri daha çok görmek istiyoruz. Özellikle İl Genel Meclisi’nde seçilebilecek sıralardan Ak Partili kadınların aday gösterilmesi konusunda samimi bir şekilde destekçinizim. Bugüne kadar başarılı işlere imza atan Ak Partili İl Genel Meclisi üyelerinin, aralarına kadın üyelerimizin de katılımıyla çok daha kaliteli ve iyi işlere imza atacaklarına yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 19:54
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER