Çanakkale böyle bir ayıbı ilk kez yaşıyor

0

banner1
Çanakkale böyle bir ayıbı ilk kez yaşıyor
banner2
banner3

Çanakkale İl Genel Meclisi\\\'nde bugün (9 Mart 2018 Cuma) Çanakkale Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, 2018 Yılı Faaliyet Raporu\\\'nu okumak için kürsüye çıktı, CHP Meclis Grubu topluca salonu terketti.

AK Parti Grubu\\\'nun şaşkın bakışları arasında salonu terkeden CHP İl Genel Meclisi Grubu\\\'nun, Genel Sekreter Abdullah Köklü\\\'yü protesto edişinin gerekçesi ise sonradan ortaya çıktı. Genel Sekreterin yaptığı ayıp, bugüne kadar Çanakkale\\\'de yaşanmış bir şey değil.

15 Mayıs 2017 tarihinde Çanakkale\\\'ye Vali Yardımcısı olarak atanan Ankara Nallıhan doğumlu Abdullah Köklü, aynı zamanda İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini de üstlenmişti. Kaymakamlıklar yapmış olan Köklü, meğer 10 aydır, CHP Meclis Grubu\\\'nun \\\"hayırlı olsun\\\" randevusuna 2 kez tarih verdiği halde makamında olmamış, bugüne dek de grupla hiç görüşmemiş.

Çanakkale İl Özel İdaresi eski Genel Sekreteri Ayhan Gider\\\'in halen AK Parti Çanakkale Millletvekili olduğu dikkate alınırsa, Çanakkale ilinde İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, oldukça önemli ve etkili bir koltuk. AK Parti Meclis üyelerinin ifadesiyele belirtelim \\\"Vali\\\'den sonraki en yetkili isim\\\" olarak biliniyor.

İl Genel Meclisi ile birlikte çalışan bir İl Özel İdare Genel Sekreteri\\\'nin, meclisin anamuhalefet grubu ile 10 aydır hiç görüşmemiş olması, mevcut gelenek ve siyasal kültür dikkate alındığında, bir skandal! AK Partili bazı meclis üyelerine durumu sorduk, \\\"Biz sonuçta genel sekreter ile çalışıyoruz ve grup olarak görüştük tabii... Görüşmemek mümkün mü? Onların görüşemiş olması çok garip. Hiç bir anlam veremedik..\\\" şeklinde yanıtladılar.

CHP İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili ve Bayramiç İlçesi\\\'nden seçilen İl Genel Meclis Üyesi Halil Behçet Erdal, protesto edişlerini açıklarken şöyle dedi:

\\\"Genel Sekreter 2017 Mayıs ayında göreve başladı. CHP Meclis Grubu olarak \\\"hayırlı olsun\\\" demek için randevu istedik. Randevu verdi. O satte makamına gittik, Ankara\\\'da olduğunu öğrendik. Ardından bir kez daha randevu istedik. Yeni bir tarih verdi. Yine gittik. Bu kez bir başka işi nedeniyle makamında olmadığını öğrendik. Bİz İl Genel Meclisi\\\'nde CHP Grubu olarak yaşadığımız bu tavra karşın, onun gelip mecliste kürsüye çıkmasını oturup dinleyemezdik. O kürsüye çıktı, biz de salonu terkettik.\\\"

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 13:02
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER